Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 w już grudniu! Zobacz zeszłoroczne pytania z części humanistycznej

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem ma miejsce już za miesiąc! W dniach 8-10 grudnia uczniowie gimnazjów będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu języka polskiego, historii, WOS-u, matematyki i nauk przyrodniczych. Sprawdź jakie pytania pojawiły się w zeszłym roku.

Próbny test gimnazjalny z historii i WOS-u - harmonogram

Egzamin próbny 2015/2016 z części humanistycznej odbędzie się 8 grudnia, będzie podzielony na dwa bloki:

9.00-10.00 - Test gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie - sprawdź, co jeszcze musisz powtórzyć - pobierz arkusz

Próbny test gimnazjalny - historia i WOS, przykładowe pytania

W zeszłorocznej edycji próbnego egzaminu gimnazjalnego z historii i WOS-u pojawiły się pytania m.in. o drzewo genealogiczne Piastów, daty powstania europejskich uniwersytetów, dzieła Mikołaja Kopernika, sobór trydencki.

Zadania polegały na uporządkowaniu chronologicznym wydarzeń, zaznaczeniu odpowiedzi prawdziwej bądź fałszywej, czy dokończenia zdania na podstawie tekstu źródłowego lub mapy.

Próbny test gimnazjalny z języka polskiego - harmonogram

Egzamin próbny 2015/2016 z części humanistycznej odbędzie się 8 grudnia, zostanie podzielony na dwa bloki:

11:00-12:30 - Test gimnazjalny z języka polskiego - sprawdź, co jeszcze musisz powtórzyć - pobierz arkusz

Próbny test gimnazjalny - język polski, przykładowe pytania

Rok temu, na próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem, w części dotyczącej języka polskiego pytano o m.in. frazeologizmy, budowę gramatyczną zdania, cechy gatunkowe (np. bajki) czy metaforę.

W teście trzeba było np. dokonać poprawnej interpretacji zamieszczonego tekstu dzięki zaznaczeniu jednej z odpowiedzi (A,B,C lub D), wskazać, które zdanie jest prawdziwe lub fałszywe.