Dzień Edukacji Narodowej już dziś! Życzenia na Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej jak co roku przypada 14 października. W tym szczególnym dniu wyrażamy naszą sympatię wobec ulubionych belfrów i wdzięczność za ich wkład w naszą edukację. Jakie życzenia i prezenty możesz podarować w Dniu Edukacji Narodowej? Sprawdź!

Dzień Edukacji Narodowej 2015: pomysły na obchody tego święta

W Dzień Edukacji Narodowej w wielu szkołach panuje luźniejsza niż zwykle atmosfera. Często lekcje są skrócone, a uczniowie przygotowują dla swoich belfrów specjalny apel, akademię czy przedstawienie. Miłym akcentem w Dniu Nauczyciela jest też koncert życzeń, podczas którego uczniowie dedykują swoim ulubionym profesorom piosenki.

Dzień Edukacji Narodowej 2015: skąd się wzięło to święto?

Dzień Edukacji Narodowej większość z nas kojarzy pod potoczną nazwą - jako Dzień Nauczyciela. To święto oświaty i szkolnictwa wyższego, a ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku.

14 października, czyli w Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Prezenty na Dzień Edukacji Narodowej 2015 czyli Dzień Nauczyciela - nasze pomysły

W Dzień Edukacji Narodowej wypada wyrazić podziękowanie za ciężką pracę edukacyjną i wychowawczą naszych pedagogów. Możliwości jest tu wiele - klasycznym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela będzie na pewno bukiet kwiatów. Nauczyciele z pewnością ucieszą się także ze słodkiego upominku w postaci tabliczki czekolady lub bombonierki.

Ale możemy też postawić na bardziej oryginalne prezenty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uśmiech na twarzy naszych ulubionych belfrów na pewno wywołają śmieszne gadżety, jak zabawne kubki z dedykacją dla najlepszego nauczyciela, kartki ze śmiesznymi hasłami czy zdjęcie klasowe utrzymane w nietypowej konwencji.

Życzenia na Dzień Edukacji Narodowej - pamiętaj o nich!

Mimo że powinniśmy doceniać pracę naszych nauczycieli i wychowawców na co dzień, 14 października szczególnie powinno się podkreślać ich zasługi. Dlatego pamiętajcie o tym, aby złożyć waszym nauczycielom i pedagogom stosowne życzenia! Poniżej prezentujemy pomysły na treść podziękowań: "W dniu tego wspaniałego święta, za trudną pracę z nami i okazane serce, chylimy głowy w ogromnej podzięce."

"I choć świat się zmienia to nadal są w modzie szczere życzenia, którymi pragniemy dziś wyrazić wdzięczności wiele Dla Was, drodzy Nauczyciele!!!"

"Rzekę pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów. Dla nauczycieli mamy, Najpiękniejszy bukiet słów."