Dzień Edukacji Narodowej - życzenia i scenariusze na Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela przypada właśnie dziś. Żeby odpowiednio uczcić to święto warto przygotować dobry scenariusz na Dzień Edukacji Narodowej. Sprawdź nasze pomysły na Dzień Nauczyciela.

Dzień Edukacji Narodowej - scenariusz z okazji Dnia Nauczyciela

Sposobów na obchody Dnia Edukacji Narodowej jest wiele. Jednym z nich jest akademia czy uroczysty apel. By wszystko przebiegło sprawnie warto stworzyć dobry scenariusz specjalnie na Dzień Nauczyciela. Dobry, czyli taki, który będzie atrakcyjny zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli - w końcu to ich święto.

Dzień Edukacji Narodowej 2015 - pomysły na świętowanie

Uczniowie mogą przygotować dla nauczycieli coś specjalnego. Popularne są obecnie drobne upominki czy kwiaty, ale wysiłek włożony w przygotowania pewnie ucieszy belfrów bardziej. Dobrym pomysłem na Dzień Edukacji Narodowej będzie piosenka czy wiersz ułożone z myślą o konkretnym nauczycielu. Na pewno ucieszy też uroczystość, którą uczniowie przygotują samodzielnie.

Co włączyć do scenariusza na Dzień Edukacji Narodowej?

Dzień Nauczyciela to w wielu szkołach moment, gdy uczniowie przejmują władzę i wolno im trochę więcej - wszystko po to, by nauczyciele mogli odpocząć. Niektórzy uczniowie przygotowują więc np. kabaret, w którym w życzliwy sposób opisują najzabawniejsze przywary belfrów. Ciekawą opcją na Dzień Edukacji Narodowej jest zorganizowanie konkursów, w którym udział wezmą i uczniowie, i nauczyciele. To na pewno zbliży obie grupy i sprawi, że spojrzą na siebie innym niż na co dzień okiem.

Dzień Edukacji Narodowej 2015 na wyższym szczeblu

Oprócz szkół Dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodzi także Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym dniu nagradzani są najbardziej wyróżniający się nauczyciele, którzy w swoją pracę wkładają serce i dużo wysiłku. W tym dniu Minister Edukacji wręcza nauczycielom złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale komisji Edukacji Narodowej i nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej o: