Dzień Nauczyciela już 14 października

Dzień Nauczyciela przypada 14 października. Święto to jest dniem wolnym od pracy, dlatego zarówno nauczyciele, jak i uczniowie uznają ten dzień za jeden z przyjemniejszych w roku szkolnym.

Kiedy jest dzień nauczyciela? Geneza i obchody Dnia Edukacji Narodowej

Nasz polski Dzień Nauczyciela wypada w tym roku w środę, która tradycyjnie będzie dla uczniów dniem wolnym. Wcześniej jednak na pewno nie zabraknie uroczystych akademii, życzeń dla nauczycieli, wierszyków, piosenek i innych wyrazów wdzięczności. Do środy zostało jeszcze tylko 9 dni. Poświęćcie więc chwilę, by przygotować coś miłego dla waszych belfrów.

Dzień Edukacji Narodowej, inaczej nazywany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Ustanowiono je 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy - Karta praw i obowiązków nauczyciela (Dz. U. z 1972 r. Nr 16, poz. 114) pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej.

Jak świętuje się Dzień Nauczyciela?

Tradycyjnie w Dzień Nauczyciela, uczniowie składają swoim pedagogom podziękowania i życzenia oraz obdarowują symbolicznymi prezentami. Najpopularniejszymi prezentami są kubek i długopis. Są jednak uczniowie, którzy prześcigają się w pomysłach na najbardziej kreatywne prezenty dla nauczycieli. Niektórzy swoim opiekunom kupują nawet kosztowną biżuterię, a także sponsorują wyjazdy na weekend.

Popularne życzenia na Dzień nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela życzę wszystkim nauczycielom akademickim pomyślności oraz spełnienia wszelkich planów i pragnień zawodowych.

Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Więcej o: