Dzień Nauczyciela - kiedy obchodzimy?

Dzień Nauczyciela obchodzimy 14 października. Dzień Nauczyciela lubiany jest zwłaszcza przez uczniów, ponieważ wówczas w szkołach nie odbywają się lekcje. Mało kto jednak wie, że 5 października przypada Światowy Dzień Nauczyciela.

Światowy Dzień Nauczyciela

Święto obchodzone jest od 1994 r. i odbywa się pod patronatem UNESCO. Data - 5 października - nie jest przypadkowa. Właśnie tego dnia w 1966 r. podpisano "Rekomendację w sprawie statusu nauczyciela".

Światowy Dzień Nauczyciela w Polsce

W naszym kraju Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest od 1997 r. Święto nie jest szczególnie popularne wśród uczniów, w przeciwieństwie do Dnia Nauczyciela 14 października. Nic dziwnego - 5 października swoje święto maja głównie wykładowcy akademiccy i cały sektor szkolnictwa wyższego.

Obchody Światowego Dnia Nauczyciela

W tym roku głównym hasłem obchodów jest "Potrzeba nauczycieli!" (A Call for Teachers!). UNESCO zaznacza, że Światowy Dzień Nauczyciela to okazja do podkreślenia przewodniej roli nauczycieli w procesie edukacji na każdym jej szczeblu. W paryskiej siedzibie UNESCO zainaugurowany został dziś Rok Działań Globalnych "Dla edukacji: lepszej jakości edukacja dla lepszego świata".

Dzień Nauczyciela - 14 października 2015

Nasz polski Dzień Nauczyciela wypada w tym roku w środę, która tradycyjnie będzie dla uczniów dniem wolnym. Wcześniej jednak na pewno nie zabraknie uroczystych akademii, życzeń dla nauczycieli, wierszyków, piosenek i innych wyrazów wdzięczności. Do środy zostało jeszcze tylko 9 dni. Poświęćcie więc chwilę, by przygotować coś miłego dla waszych belfrów.