Kiedy potrzebujemy psychoterapeuty?

Co zrobić, gdy czujemy, że potrzebujemy pomocy? Terapeuci z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS pomogą zdiagnozować przyczyny złego stanu psychicznego i zaproponują najlepszą formę pomocy. Od października rusza program bezpłatnych konsultacji. Spotkania odbędą się w siedzibie Centrum przy ul. Gocławskiej 12 w Warszawie. Zapisy trwają.

Psycholodzy ACPiR, którzy darmowej pomocy udzielą już po raz piąty, spotkają się z osobami, które mają trudności w kontaktach z innymi, kłopoty z samooceną, cierpią na zaburzenia lękowe, nastroju czy odżywania. - Pacjenci zgłaszają się do nas z wszelkiego rodzaju zaburzeniami, między innymi stanami depresyjnymi, nerwicowymi, fobiami czy trudnościami w nawiązywaniu bliskich relacji. Z prośbą o pomoc zwracają się również osoby cierpiące z powodu chronicznego stresu i zmęczenia oraz odczuwające brak satysfakcji z życia - wyjaśnia Maja Filipiak. - Ponadto konsultacje skierowane są do rodziców, którzy chcieliby być pewni, że ich dzieci rozwijają się w prawidłowy sposób. Sygnałem do zainteresowania się zachowaniem dziecka i pierwszym krokiem do zasięgnięcia opinii specjalisty mogą być trudne relacje rówieśnikami czy brak kontroli własnych zachowań i emocji - dodaje.

Ekspert wyjaśni, jak należy postępować w przypadku określonych zaburzeń oraz przedstawi możliwe rozwiązania. - W ramach programu oferujemy trzy spotkania z doświadczonymi terapeutami ACPiR. Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzana jest rozmowa, w trakcie której psycholog ma szansę poznać problem i oczekiwania pacjenta. Podczas kolejnego spotkania klient wypełnia zestaw testów psychologicznych, które w trakcie ostatniej wizyty pomogą terapeucie zaproponować najlepszą formę pomocy - mówi Maja Filipiak, kierownik Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS. Specjaliści pomogą także wybrać najlepsze miejsce, w którym można będzie uzyskać sprofilowaną pomoc. Zarówno psycholog, jak i studenci obserwujący takie spotkania, są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej, w związku z informacjami, jakie powierza im na swój temat klient.

Osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia, zapraszamy do kontaktu z Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS pod numerem tel. 22 517 99 65. Zgłoszenia można wysyłać również na adres: acp@swps.edu.pl . Konsultant udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, zaproponuje terminy spotkań i umówi na rozmowę z psychologiem. Zapisy prowadzone są w dni robocze w godz. 9.00-20.00.Więcej informacji można znaleźć na stronie.