Równonoc jesienna 2016. Dziś pierwszy dzień jesieni [GOOGLE DOODLE]

Równonoc jesienna 2016 ma miejsce właśnie dziś. 22 września o godzinie 16:21 Słońce przejdzie w punkt Wagi, dając początek astronomicznej jesieni. Dziś żegnamy lato i witamy pierwszy dzień jesieni 2016. O równonocy jesiennej przypomina też wyszukiwarka Google. Zobaczcie, co przygotowała z tej okazji.

Równonoc jesienna - dziś pierwszy dzień jesieni 2016

Z pierwszym dniem jesieni wiąże się zjawisko równonocy jesiennej. 23 września na półkuli północnej dzień i noc trwają równo po 12 godzin. W kolejnych dniach słońce będzie zachodzić coraz wcześniej, co oznacza, że dzień będzie krótszy niż 12 godzin. Taki stan potrwa do 22 grudnia, kiedy nastąpi przesilenie zimowe i rozpocznie się astronomiczna zima.

Równonoc jesienna 2016 - witamy astronomiczną jesień

Często podkreśla się, że 23 września to początek astronomicznej jesieni. Dlaczego? Bo oprócz astronomicznych mamy też kalendarzowe pory roku. Jesień kalendarzowa rozpoczyna się dzień wcześniej - 22 września.

Równonoc jesienna. Pierwszy dzień jesieni 2016 w Google Doodle

O pierwszym dniu jesieni 2016 przypomina wyszukiwarka Google. W tym roku internauci mogą podziwiać zabawną animację, której bohaterami są... kamienie, obserwujące opadające z drzew liście.

embed

Fot. Google

embed

Fot. Google

Równonoc jesienna 2016. Co czeka nas w pogodzie?

Wszystko wskazuje na to, że poprzedni weekend był ostatnim ciepłym w tym roku. Od paru dni w całym kraju odczuwalne jest wyraźne ochłodzenie. Mimo tego możemy się jeszcze cieszyć piękną, złotą jesienią. To idealna pogoda na spacery po parkach i lasach, które przybrały już jesienne barwy.

Więcej o: