Edukacja 2015. Polscy uczniowie znów szturmują Twittera - #korkidlatwitterowiczow

Tegoroczny powrót do szkoły naprawdę budzi wiele emocji - #mojplanlekcji wciąż robi furorę na Twitterze, ale polscy uczniowie zdążyli wylansować już w tym serwisie kolejny trend - #korkidlatwitterowiczow. Akcja godna pochwały, bo tym razem młodzi ludzie zamiast jednoczyć się w powszechnym narzekaniu postanowili pomóc sobie nawzajem w nauce.

Zamiast narzekać podejmują walkę

Od kilkunastu godzin co minuta lub dwie pojawiają się kolejne tweety, w których uczniowie oferują pomoc lub jej poszukują. Oferty dotyczą korepetycji z różnych przedmiotów, rozwiązania konkretnych problemów, pomocy przy pisaniu wypracowań czy wspólnego omawiania lektur. Wiele osób oferuje też pomoc z języków obcych.

Zadziwiająca gotowość do pomocy

Ogromna popularność hashtagu #korkidlatwitterowiczow zaskoczyła samych użytkowników. Obok licznych ofert pomocy pojawiają się tweety, w których uczniowie wyrażają zachwyt takim sposobem nauki. Podkreślają też, że tylko na Twitterze działa tak zgrana społeczność.

Jaki będzie efekt?

Postawa polskich twitterowiczów, którzy mimo tak utrudniających życie planów zajęć, postanowili zakasać rękawy i wziąć się do pracy, naprawdę cieszy. Ciekawe jednak, ile w tym zapału, który zwykle towarzyszy uczniom na początku roku, ale maleje wraz z upływem czasu oraz chęci wylansowania kolejnego hashtagu. Oby jak najmniej!

Więcej o: