Matura poprawkowa 2015. DZIŚ matura poprawkowa z matematyki

Matura poprawkowa z matematyki już za kilka godzin. O godzinie 9.00 maturzyści rozpoczną zmagania egzaminacyjne: maturę poprawkową z matematyki. Na wyniki matury poprawkowej trzeba będzie trochę poczekać, poznamy je 11.09. Zdający będą mieli jeszcze szansę dostania się na studia w drugiej, dodatkowej turze rekrutacji we wrześniu. Aby zdać wystarczy zdobyć 30 proc. punktów. Podpowiadamy gdzie można będzie szukać arkuszy maturalnych z matematyki oraz odpowiedzi do zadań.

Matura poprawkowa z matematyki 2015 - gdzie będzie udostępniony arkusz maturalny i odpowiedzi?

Arkusz maturalny będzie można znaleźć na stronach CKE. Znajdziesz tam również odpowiedzi do zadań i będziesz mógł sprawdzić czy zdałeś poprawkę z matematyki. Największe gazety jak Gazeta Wyborcza i portale ogólnopolskie też będą publikować arkusz maturalny z matematyki oraz odpowiedzi.

Przygotuj się do matury już teraz! Rozwiąż przykładowe testy Arkusze i odpowiedzi do matury poprawkowej

Matura poprawkowa z matematyki 2015 - co po zdanej maturze?

Uczelnie, także te państwowe dysponują miejscami na studia dla poprawkowiczów we wrześniu. Złóż dokumenty w odpowiednim terminie i cierpliwie czekaj. Niestety trzeba jednak się nastawić, że na twój wymarzony kierunek studiów może zabraknąć miejsc. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy walka o indeks na studiach niestacjonarnych (wieczorowych i zaocznych). Można też ubiegać się o status wolnego słuchacza. Wówczas po udanej sesji będzie można starać się o legitymację studencką i bycie pełnoprawnym studentem. To dobre rozwiązanie, żeby nie tracić roku. Nagradzane są także dobre wyniki w nauce i po pierwszych sesjach egzaminacyjnych jest możliwość przeniesienia się ze studiów zaocznych na dzienne. Alternatywą dla studiów dziennych mogą być studia zaoczne. Wtedy będzie trzeba opłacać czesne, jednak często to motywuje do podjęcia pracy zawodowej i bycia niezależnym finansowo.

Przygotuj się do matury już teraz! Rozwiąż przykładowe testy Arkusze i odpowiedzi do matury poprawkowej

Matura poprawkowa z matematyki 2015 - jakie kierunki wolne w drugiej turze?

Niestety nie wszystkie kierunki, zwłaszcza te najbardziej oblegane będą jeszcze dostępne. Zostają mniej popularne kierunki lub mniej prestiżowa uczelnia. Przykładowo na Uniwersytecie Warszawskim w drugiej turze rekrutacji jest jeszcze szansa na studia dzienne na kierunkach: europeistyka w zakresie europejskich procesów integracyjnych, filologia polska, iberystyka, nauczanie języka francuskiego, nauczanie języka niemieckiego, ochrona środowiska, filologia bałtycka, filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie, filologia nowogrecka, kulturoznawstwo - cywilizacja śródziemnomorska, kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej.

Arkusze maturalne i odpowiedzi do matury poprawkowej z matematyki będą podane zaraz po egzaminie. Za maturzystów trzymamy kciuki!

Więcej o: