Matura poprawkowa z matematyki 2015. Nauka, arkusze, wyniki

Matura poprawkowa z matematyki już jutro! Jeszcze tylko jeden dzień do poprawkowej matury z matematyki, polskiego, angielskiego i wszystkich innych przedmiotów zdawanych w formie pisemnej. Emocje są coraz większe. Czy matura poprawkowa 2015 będzie trudna? Jakie są arkusze matury poprawkowej? Kiedy będą wyniki matury poprawkowej?

Matura poprawkowa z matematyki. Arkusze - czym się różnią?

Arkusze matury poprawkowej od tej majowej nie różnią się tak naprawdę niczym. Zadania są oczywiście inne, nie pojawiły się na żadnej z wcześniejszych matur, jednak schemat jest ten sam. Maturzyści piszący poprawkę znów zmierzą się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi. Egzamin trwa 170 min., a w jego trakcie obowiązują te same zasady, co w maju. Sprawdź, jakie arkusze rozwiązywali maturzyści na egzaminie poprawkowym z matematyki w ubiegłych latach .

Przygotuj się do matury już teraz! Rozwiąż przykładowe testy Arkusze i odpowiedzi do matury poprawkowej

Matura poprawkowa 2015. Co trzeba zabrać ze sobą na maturę z matematyki?

Przede wszystkim pamiętaj o dowodzie osobistym - bez niego nie zostaniesz wpuszczony na salę. Potrzebny będzie także długopis z czarnym tuszem. Ze sobą możesz mieć również linijkę i cyrkiel. Dozwolony jest kalkulator prosty.

Dla własnego dobra nie zabieraj ze sobą telefonu komórkowego. Wnoszenie komórek na salę jest zabronione. Potrzebny nie będzie też ołówek. Na maturze z matematyki wszystkie rysunki muszą być wykonane długopisem. Te zrobione ołówkiem mogą nie zostać uznane. W trakcie egzaminu nie wolno pić, dlatego zapomnij o butelce z wodą.

Matura poprawkowa: matematyka. Wyniki matury poprawkowej z matematyki

Maturzyści poprawiający maturę na szczęście nie muszą czekać na wyniki długo. Wyniki matury poprawkowej otrzymają 11 września 2015 roku. Oznacza to, że komisja sprawdzi ich prace w niespełna trzy tygodnie. Sprawdź, jak matura z matematyki wypadła w poprzednich latach.

Przygotuj się do matury już teraz! Rozwiąż przykładowe testy Arkusze i odpowiedzi do matury poprawkowej

Matura poprawkowa z matematyki 2015. Czy po maturze poprawkowej mam szansę na studia?

Osoby, które zdały egzamin maturalny dopiero we wrześniu nie muszą się martwić. Mają jeszcze szansę na studia dzienne. W tym roku wiele uniwersytetów dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na różne kierunki. Wybór nie jest już tak duży, chyba, że zdecydujesz się na studia niestacjonarne. Poprawka matury nie musi oznaczać straconego roku.

Więcej o: