Matura poprawkowa 2015. Arkusze i odpowiedzi matury poprawkowej

Matura poprawkowa już dziś. Maturzyści zmierzą się z maturą poprawkową 2015 już we wtorek, 25 sierpnia. Wtedy też poznamy arkusze matury poprawkowej. Na poprawne odpowiedzi, rozwiązania zadań i wykaz najczęstszych błędów popełnianych przez zdających trzeba będzie poczekać dłużej.

Matura poprawkowa 2015. Jak powstają arkusze maturalne?

Praca nad arkuszami maturalnymi to skomplikowany proces. Najpierw tworzy się plan całego testu. Gdy zostanie on zaakceptowany na jego podstawie tworzy się odpowiednie zadania. Autorzy nie mogą ich ujawnić. Z tych zadań osiem komisji w różnych polskich miastach wybiera te, które uzna za najlepsze i na ich podstawie tworzy arkusz maturalny. Osiem gotowych arkuszy jest oceniane przez nawet kilkunastu recenzentów. Do dnia matury nie wiadomo, który z wariantów będą musieli rozwiązać maturzyści.

Przygotuj się do matury już teraz! Rozwiąż przykładowe testy Arkusze i odpowiedzi do matury poprawkowej

Matura poprawkowa 2015. Arkusze maturalne ściśle tajne

Proces powstawania arkuszy maturalnych jest długi, bierze w nim udział wiele osób. By do dnia matury zadania maturalne nie zostały ujawnione stosuje się szereg procedur. Osoby układające arkusze maturalne muszą podpisać oświadczenie o poufności prowadzonych prac. Autorzy zadań i recenzenci pracują w wyznaczonych do tego miejscach, według ustalonego harmonogramu. Pracownik CKE nadzoruje druk arkuszy maturalnych. Musi też dopilnować, by po zakończeniu drukowania matryce, z których drukowano arkusze maturalne, zostały zniszczone.

Matura poprawkowa 2015. Gdzie są dostępne klucze odpowiedzi i arkusze maturalne?

Zeszłoroczne arkusze maturalne ze wszystkich przedmiotów są dostępne na stronie CKE. Można się tam zapoznać także z kartami wzorów z matematyki, fizyki i chemii, z podstawą programową, procedurami obowiązującymi na egzaminie itp. Na stronie dostępne są także klucze odpowiedzi.

Matura poprawkowa 2015. Zeszłoroczne arkusze maturalne i klucze odpowiedzi przydatne w nauce

Warto zaznajomić się z materiałami zamieszczonymi na stronie CKE. Arkusze maturalne i klucze z zeszłych lat przydadzą się w nauce do matury. Dzięki nim można zapoznać się z formą egzaminu i obyć z samym arkuszem. Rozwiązywanie zadań pomoże uporządkować wiedzę lub nauczyć się czegoś nowego.

Przygotuj się do matury już teraz! Rozwiąż przykładowe testy Arkusze i odpowiedzi do matury poprawkowej

Więcej o: