Kierunki studiów - kulturoznawstwo

Kulturoznawstwo to jeden z kierunków cieszących się powodzeniem wśród osób, które czują się prawdziwymi humanistami. Studenci w trakcie nauki zdobywają rozległą wiedzę - od informacji o literaturze dawnej, poprzez elementy estetyki i historię kolekcjonerstwa, aż po współczesne relacje pomiędzy różnymi obszarami kultury. Gdzie można znaleźć zatrudnienie posiadając tak rozległą i tak specyficzną wiedzę? Jaka praca czeka na absolwentów kulturoznawstwa?

Rekrutacja na studia 2016: kulturoznawstwo to studia otwarte

Duże powodzenie, jakim cieszy się kulturoznawstwo, może wynikać z faktu, że studia oferują wiedzę z tak wielu dziedzin, że każdy humanista znajdzie dla siebie coś interesującego. Ten kierunek gwarantuje wolność - nie narzuca konkretnej ścieżki zawodowej. Po zakończeniu nauki absolwenci kulturoznawstwa będą gotowi do podjęcia pracy w różnego rodzaju firmach, szkołach, instytucjach kultury i wielu innych miejscach, w których przydatna będzie ich kreatywność i zdolność do nieszablonowego myślenia.

Interesujesz się kulturą i dostrzegasz jak się zmienia wraz z rozwojem społeczeństw? Masz otwarty umysł i jesteś ciekawy świata? Będziesz świetnym kulturoznawcą! Sprawdź, gdzie możesz studiować KULTUROZNAWSTWO

Rekrutacja 2016: kto będzie dobrym kulturoznawcą?

Osoba zainteresowana studiowaniem kulturoznawstwa powinna mieć przede wszystkim otwarty umysł. Przyda się także chęć uczestniczenia w życiu społecznym. Ważne, by kandydat interesował się sztuką, literaturą, filmem i teatrem. Obcowanie ze sztuką nie może być dla niego jedynie koniecznością. Dobrze, by potencjalny kulturoznawstwa orientował się w świecie mediów i miał ogólną wiedzę na temat współczesnego społeczeństwa.

Rekrutacja na studia 2016: specyfika studiowania na kulturoznawstwie

Kulturoznawstwo to studia dzielące się na dwa stopnie: licencjacki i magisterski. Zajęcia z założenia powinny być prowadzone w niewielkich grupach. Mają one charakter głównie warsztatowy. Taka organizacja ma na celu nauczenie i zachęcenie studentów do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków. Samo przekazanie wiedzy w formie wykładowej sprawia, że studenci zyskują wiedzę, ale nie umiejętności, kluczowe zresztą dla absolwentów kulturoznawstwa. Jednak kulturoznawstwo to nie tylko dyskusje i analiza wytworów kultury. To także bardzo konkretna wiedza z zakresu prawa i ekonomii, dotycząca tego, jak finansować projekty i instytucje kultury.

Rekrutacja 2016: kulturoznawstwo - studia dla samodzielnych

Studia kulturoznawcze będą dobrym wyborem dla osób, które mają na siebie pomysł. To zdecydowanie ułatwi poszukiwania pracy po zakończeniu nauki. Minus kulturoznawstwa polega na tym, że z samym dyplomem w ręku nie do końca wiadomo, w którą stronę skierować zawodową ścieżkę. Warto więc przed rozpoczęciem studiów dobrze przemyśleć kwestię kariery. Mając plan, łatwiej skupić się na dążeniu w konkretnym kierunku. W trakcie studiów można pomyśleć o stażach czy wolontariatach - to procentuje.

Interesujesz się kulturą i dostrzegasz jak się zmienia wraz z rozwojem społeczeństw? Masz otwarty umysł i jesteś ciekawy świata? Będziesz świetnym kulturoznawcą! Sprawdź, gdzie możesz studiować KULTUROZNAWSTWO

Rekrutacja na studia 2016: kariera absolwenta kulturoznawstwa

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku jest wiele. W głównej mierze zależy to od absolwenta. Ważne więc, w czym czuje się mocny i w czym chce się realizować. Na ogół kulturoznawcy są świetnymi medioznawcami. Sprawdzają się w tej roli dzięki znajomości środków masowego przekazu oraz procesów zachodzących we współczesnym społeczeństwie. Agencje reklamowe i agencje public relations chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku. Ich umiejętności analizowania tendencji i przemian zachodzących w społeczeństwie i kulturze jest w tej branży cenna. Kolejną możliwością pracy jest zostanie animatorem kultury. Jego działania polegają przede wszystkim na upowszechnianiu kultury w środowiskach lokalnych. Polega to głównie na aktywizowaniu społeczności poprzez stwarzanie możliwości do korzystania z dóbr kultury.

Więcej o: