Kierunki studiów - fizjoterapia

Nad studiowaniem fizjoterapii waha się wielu maturzystów. Nie wszyscy jednak sprawdzą się w przyszłości w roli rehabilitanta. Jakie wymagania stawiają przed młodymi ludźmi te studia? Czy to studia z przyszłością?

Rekrutacja na studia 2015: czym dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta?

Praca fizjoterapeuty nie należy do najprostszych. Wymaga posiadania dużej wiedzy teoretycznej i umiejętności wykorzystania jej w praktyce. Głównym zadaniem fizjoterapeuty jest przywrócenie sprawności fizycznej chorej osoby za pomocą ćwiczeń i masaży. Kandydat na fizjoterapeutę musi być gotowy na bliski kontakt z pacjentami. Niezbędna jest także empatia, ale i odporna psychika. Codzienna praca z ludźmi, których spotkały różne nieszczęścia, może być męcząca i stresująca. Kolejna niezbędną cechą jest cierpliwość. Nie wszyscy pacjenci robią szybkie postępy. Niektórym trzeba czasem dłużej tłumaczyć sposób wykonywania ćwiczeń.

Wierzysz, że zdrowie jest najważniejsze i chcesz pomagać tym, którzy utracili sprawność fizyczną? Będziesz świetnym fizjoterapeutą! Sprawdź, gdzie możesz studiować FIZJOTERAPIĘ

Rekrutacja 2015: gdzie można studiować fizjoterapię?

Ten kierunek ma w swojej ofercie kilkanaście polskich uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Akademie Wychowania Fizycznego w największych miastach w Polsce co roku ogłaszają nabór na fizjoterapię. Do wyboru maturzyści mają więc m.in. AWF w Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. Inną opcją jest np. Uniwersytet Medyczny w Łodzi lub Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Rekrutacje prowadzą także Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rzeszowski oraz wiele innych uczelni. Fizjoterapia to kierunek, który można studiować w trybie dziennym lub zaocznym.

Rekrutacja na studia 2015: przebieg studiów na fizjoterapii

Studia nie należą do najłatwiejszych. Student musi przyswoić wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii, biofizyki i wielu innych. Musi też orientować się w dziedzinie protetyki i ortotyki. Oprócz tego powinien znać podstawy szeroko rozumianej pedagogiki, ze względu na kontakt z dziećmi i osobami starszymi w trakcie pracy. Program studiów przewiduje również zajęcia dotyczące metodyki nauczania ruchu. Student dowie się także, w jaki sposób ułożyć plan efektywnej rehabilitacji dla każdego pacjenta. Znaczna część zajęć na fizjoterapii to zajęcia praktyczne. W tym zawodzie niezwykle istotne jest doświadczenie.

Rekrutacja na studia 2015: gdzie mogą pracować fizjoterapeuci?

Absolwenci fizjoterapii ubiegają się o pracę przede wszystkim w ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach i innych placówkach medycznych. Dzięki zmianie przepisów kilka lat temu dziś mogą już w tych placówkach awansować i obejmować stanowiska kierownicze. Fizjoterapeutów zatrudnia się w ośrodkach sportowych. Sportowcy często korzystają z ich usług. Możliwe jest także prowadzenie własnej działalności czyli wizyt prywatnych. Zwykle wiąże się to z dojazdem do klienta. Fizjoterapeutów coraz częściej poszukują gabinety odnowy biologicznej.

Wierzysz, że zdrowie jest najważniejsze i chcesz pomagać tym, którzy utracili sprawność fizyczną? Będziesz świetnym fizjoterapeutą! Sprawdź, gdzie możesz studiować FIZJOTERAPIĘ

Rekrutacja 2015: przyszłość w fizjoterapii

Fizjoterapia jest zawodem, który ma przed sobą przyszłość. Pacjentów nie brakuje. Coraz więcej osób traktuje rehabilitację jako sposób na dbanie o zdrowie. Można więc przypuszczać, że specjaliści w tej dziedzinie nie będą narzekać na brak pracy.

Więcej o: