Jak wykonać dobre zdjęcie, zanimować postać czy stworzyć grę komputerową - tego nauczy się młodzież podczas wakacyjnych warsztatów w CeTA

Zajęciami z fotografii rozpoczęły się w Centrum Technologii Audiowizualnych wakacyjne warsztaty dla młodzieży. W kolejnych letnich tygodniach wiedzę zdobywać będą m.in. wielbiciele gier komputerowych oraz miłośnicy animacji. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a dobra zabawa gwarantowana.

Warsztaty skierowane są do młodzieży w wieku od 11 do 15 lat. Celem zajęć, obejmujących kilka dziedzin, jest rozwój wyobraźni i kreatywności oraz nauka praktycznych umiejętności.

Rozpoczęły się już warsztaty fotograficzne, podczas których młodzi uczestnicy uczą się jak komponować kadry i dobierać parametry aparatu, by cieszyć się pięknymi zdjęciami. Jeszcze w tym miesiącu młodzież będzie poznawać tajniki programowania gier komputerowych oraz tworzyć własną animację poklatkową przy użyciu urządzeń mobilnych. Natomiast w sierpniu uczestnicy spróbują swoich sił w studiu nagrań, podczas warsztatów dźwiękowych.

Więcej informacji o działaniach edukacyjnych w CeTA na stronie www.filmstudioceta.pl w zakładce "Edukacja".