Rekrutacja na studia. Politechnika Wrocławska - najchętniej wybieranym kierunkiem jest...

Rekrutacja na studia na większości uczelni już się kończy. Niektóre szkoły wyższe dzielą się statystykami z tegorocznej rekrutacji na studia i podają, które kierunki studiów były w tym roku najchętniej wybierane przez kandydatów. Sprawdź, jakie kierunki okazały się najpopularniejsze na Politechnice Wrocławskiej.

Rekrutacja na studia na Politechnice Wrocławskiej. Najpopularniejsze kierunki studiów pod względem ilości zgłoszeń

W tym roku najbardziej obleganym kierunkiem na wrocławskiej uczelni (ilość zarejestrowanych zgłoszeń) była informatyka (Wydział Informatyki i Zarządzania) - chęć studiowania informatyki zadeklarowało ponad 1357 osób. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazła się informatyka na Wydziale Elektroniki (1270 kandydatów). Nieco mniej popularne okazało się budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego (949 chętnych).

Rekrutacja na studia 2015, Politechnika Wrocławska. Informatyka króluje!

Również w kategorii liczby kandydatów na jedno miejsce triumfy święci informatyka - tym razem na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. O jedno miejsce na tym kierunku studiów walczy w tym roku 6 osób.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii oraz inżynieria biomedyczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Na obu tych kierunkach o jedno miejsce stara się 4,6 osoby.

Jak podała Politechnika Wrocławska, w sumie w tym roku w rekrutacji na studia wzięło udział ponad 12 tys. kandydatów.

Rekrutacja na studia. Kiedy wyniki na Politechnice Wrocławskiej?

Kandydaci, którzy zadeklarowali chęć studiowania na Politechnice Wrocławskiej już dowiedzieli się, czy dostali się na studia w pierwszej turze. Uczelnia ogłosiła listę przyjętych w ramach pierwszego rzutu. Dokumenty można było składać od poniedziałku.

Więcej o: