Rekrutacja na studia. W tym roku najbardziej obleganym kierunkiem studiów na UJ była...

Rekrutacja na studia na wielu uczelniach dobiega końca. Szkoły wyższe ogłaszają wyniki pierwszej tury rekrutacji. Uniwersytet Jagielloński podał, jakie kierunki studiów okazały się najchętniej wybierane przez kandydatów w rekrutacji 2015. Który kierunek przodował?

Rekrutacja na studia, UJ: prawdziwe oblężenie na filologiach!

Jak podały władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym roku podczas rekrutacji na studia najwięcej chętnych jest na kierunku filologia szwedzka - o jedno miejsce walczy tam 17,1 kandydata. Równie obleganymi kierunkami studiów na UJ są filologie orientalne. Na kierunek filologia orientalna - japonistyka na jedno miejsce aplikowało 11,3 osób, a na kierunek filologia orientalna - sinologia chętnych było 10,9 kandydata na miejsce.

Filologia szwedzka: 17,1

Filologia orientalna - japonistyka: 11,3

Filologia orientalna - sinologia: 10,9- Jagielloński UJ (@JagiellonskiUni) lipiec 8, 2015 Fot. Twitter

Jakich języków warto się uczyć na studiach? >>

Jesteś poliglotą i chcesz dalej rozwijać swoje językowe pasje? Po studiach na tych uczelniach będziesz mówił jak native! Sprawdź, gdzie możesz studiować FILOLOGIE

Rekrutacja na studia 2015, Uniwersytet Jagielloński: prawo w odwrocie

Okazuje się, że podczas tegorocznej rekrutacji na studia na UJ prawo nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, jak dotychczas. Uczelnia zdradziła, że w tym roku dokumenty na prawo złożyło ok. 2 tys. kandydatów, co daje średnio zaledwie 4 osoby na jedno miejsce.

Fot. Twitter

Rekrutacja na studia 2015. Kiedy wyniki rekrutacji na UJ?

Kandydaci na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim dowiedzieli się, czy dostali się na wymarzony kierunek w sobotę, 11 lipca - wtedy została opublikowana lista rankingowa. W terminie 13-16 lipca należy dokonań wpisu na studia.

Więcej o: