Wyniki matur 2015 poznamy jutro. Czy jest się czego bać?

Wyniki matur 2015 absolwenci poznają już o północy. Swoje wyniki będą mogli sprawdzić w internecie, gdy tylko zegar wybije północ. Wiele osób bardzo się stresuje oczekując na poranek, kiedy siądą przed komputerem i sprawdzą, czy zdali najważniejszy egzamin w życiu.

Wyniki matur 2015: trudne tematy na polskim rozszerzonym

Na maturze rozszerzonej z polskiego jak zawsze do wyboru były dwa zadania. Jedno z nich było wyraźnie popularniejsze od drugiego. Mimo że fragment tekstu z "Historii piękna" Umberto Eco nie należał do najłatwiejszych, to i tak był chętniej wybierany do analizy niż wiersze. Maturzyści niechętnie decydują się na analizę wiersza, a w tym roku była to analiza porównawcza dwóch tekstów. Obydwa tematy nie należały do najłatwiejszych. W dodatku w tym roku CKE zrezygnowała z typowego klucza odpowiedzi i wypracowania będą oceniane bardziej holistycznie, więc wyniki mogą być zaskakujące.

Wyniki matur 2015: rozpacz po rozszerzonej matematyce

Zdaniem uczniów matematyka rozszerzona była zdecydowanie najtrudniejszym egzaminem tego roku. Do niektórych zadań maturzyści nawet nie wiedzieli jak się zabrać. Według doniesień, niektórzy poddawali się nim upłynęła pierwsza godzina egzaminu. Wiele osób opuszczało egzamin z kiepskimi przeczuciami i wyrażała swój pesymizm na Twitterze.

Wyniki matury 2015 z matematyki mogą być w tym roku naprawdę niskie. Wielu maturzystów podejrzewa, że nie zdobędzie z tego egzaminu nawet 30 procent punktów. Maturzyści powinni jednak pamiętać, że wysoki poziom egzaminu wpłynie na wyniki wszystkich uczniów, więc nawet niskie wyniki mogą wystarczyć, by dostać się na studia.

Matura 2015, wyniki: mieszane wrażenia po maturze z biologii

Matura 2015 z biologii była chyba najbardziej niejednoznacznym egzaminem tego roku. Niektórzy opuszczali salę z podniesioną głową i spodziewają się świetnych wyników matury. Według nich egzamin był banalny, a zadania bardzo proste.

Sporo osób uważa jednak, że na rozwiązanie tylu zadań egzaminacyjnych dostali stanowczo za mało czasu. Zadania były wymagające i czasochłonne. Zestresowane są szczególnie osoby planujące studia medyczne.

Więcej o: