Wyniki matur 2015 już dziś! Kto dał ciała?

Wyniki matur 2015 absolwenci szkół ponadgimnazjalnych poznają dzisiaj. Właśnie 30 czerwca maturzyści otrzymają zaświadczenia o uzyskanych wynikach, które zadecydują o tym, czy absolwent dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Po maturze większość absolwentów była zadowolona. Dzisiaj CKE opublikuje oficjalne rozwiązania matur. Czy absolwenci słusznie spodziewali się wysokich wyników?

Wyniki matur 2015: jakie dokumenty otrzyma dziś maturzysta?

Dzisiaj do szkół w całym kraju trafiły świadectwa maturalne przekazane przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Absolwenci otrzymają dwa dokumenty: świadectwo dojrzałości i aneks do świadectwa dojrzałości z egzaminu maturalnego. Dzisiaj wyniki matur 2015 poznają tylko ci maturzyści, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego w terminie majowym lub dodatkowym - czerwcowym.

Wyniki matur 2015: jakich wyników spodziewają się maturzyści?

Wyniki matury 2015 już dziś, więc okaże się, czy rzeczywiście egzaminy poszły absolwentom tak dobrze, jak się spodziewają. Większość tegorocznych maturzystów oceniała matury jako dość łatwe: tak można było przeczytać o maturze z języka polskiego podstawowego, angielskim podstawowym czy geografii rozszerzonej.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

Zobacz wideo

Wyniki matur 2015: jaka wyglądała tegoroczna matura?

Matury 2015 trwały od 4 do 29 maja. Absolwenci do 22 maja zdawali egzaminy pisemne, a do 29 maja - testy ustne. Od tego roku matura była przeprowadzana według nowych zasad: absolwenci liceów w części pisemnej matury 2015 musieli obowiązkowo podejść do matury z języka polskiego (na poziomie podstawowym), matury z matematyki (na poziomie podstawowym), matury z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym) oraz matury z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym), przy czym nie określono progu zaliczenia. W praktyce oznacza to, że na egzamin z dowolnego przedmiotu rozszerzonego wystarczy się przyjść, nie trzeba go zdać nawet na 30 proc. Na maturze 2015 nowością była też forma egzaminu ustnego z języka polskiego.

Wyniki matur 2015: matematyka podstawowa nie była tak straszna

Matura 2015 z matematyki podstawowej nie była zbyt trudna, niektórzy twierdzą nawet, że... zaczęli się na maturze nudzić. Obliczanie prędkości, czy geometria nie sprawiły podobno większych problemów. Za niezwykle czasochłonne maturzyści uznali tylko zadanie dotyczące porównywania pól kwadratu i rombu. Już dziś poznamy wyniki matur i dowiemy się, czy rzeczywiście było tak banalnie, jak twierdzą tegoroczni maturzyści.

Więcej o: