Wyniki matur 2015: płacz i zgrzytanie zębów...

Wyniki matury 2015 absolwenci techników i liceów poznali już wczoraj. Aż 26 proc. Z nich nie zdało egzaminu dojrzałości, najczęściej z powodu matematyki. Reszta jednak może świętować i od dziś cieszyć się najdłuższymi w życiu wakacjami. Czy jednak nastrój maturzystów po otrzymaniu wyników matury 2015 rzeczywiście jest dobry?

Wyniki matur 2015: maturalna apokalipsa

Tysiące maturzystów oblało egzamin maturalny i obecnie zastanawia się nie nad swoimi brakami wiedzy, lecz nad sensem organizowania egzaminów maturalnych. Na portalach społecznościowych roi się od ważkich pytań właśnie o zasadność poszczególnych matur.

Matura 2015: wyniki. Nie taki diabeł straszny

Nową maturę zdało 80 proc. uczniów. Spośród tych absolwentów, którym się nie poszczęściło aż 15 proc. będzie mogło podejść w sierpniu do egzaminu poprawkowego. Gorzej poszło uczniom techników, którzy zdawali maturę 2015 jeszcze w starej formie: aż 36 proc. z nich nie zdało matury, a 11 proc. nie będzie miało też możliwości ponownego podejścia do egzaminu w sierpniu. Poprawiać maturę jeszcze w tym roku mogą bowiem ci uczniowie, którzy nie zdali tylko jednego z egzaminów obowiązkowych.

Wyniki matury 2015: sekretny Poznań

Maturzyści mogli sprawdzić swoje wyniki w internecie. Kłopot mają mieszkańcy Poznania, w którym wyniki można było sprawdzać dopiero od 12:00. Maturzyści z tego okręgu mają powód do złości, bo większość Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych udostępniła wyniki już o północy.

Wyniki matur 2015: matematyka zmasakrowała absolwentów

Matematyka tradycyjnie okazała się najtrudniejszym egzaminem i była przyczyną maturalnej "klęski" wielu osób. Niektórym jednak poszło bardzo dobrze!

Maturzyści w końcu mogą zapomnieć o maturze i skupić się na rekrutacji na studia. Czekają ich teraz najdłuższe wakacje w życiu!

Więcej o: