Wyniki matur 2015 już jutro! Jakich wyników spodziewają się maturzyści?

Wyniki matur 2015 poznamy jutro, 30 czerwca. Jak co roku maturzystom najwięcej zmartwień przyniosły egzaminy maturalne z przedmiotów ścisłych. Nim poznamy oficjalne wyniki matur 2015, przypomnijmy, jakie były wrażenia zdających tuż po egzaminach maturalnych 2015.

Wyniki matur 2015: pogrom na matematyce rozszerzonej

W tym roku 3 godziny na rozwiązanie poziomu rozszerzonego mogły nie wystarczyć. Tuż po egzaminie Twitter został zalany komentarzami rozczarowanych maturzystów. Wielu z nich spodziewa się wyników poniżej 30 procent. "Żegnajcie studia" i "papa politechnika" to typowe komentarze po tym egzaminie. Wiele trudności sprawiły maturzystom zadania z zakresu trygonometrii i planimetrii. Niektórzy się zwyczajnie poddawali i opuszczali salę po niecałej godzinie.

Wyniki matur 2015: matematyka podstawowa była prosta

Matura 2015 z matematyki podstawowej nie była specjalnie trudna, niektórzy twierdzą nawet, że się na egzaminie nudzili. Geometria czy obliczanie prędkości nie sprawiły nikomu problemów. Za niezwykle pracochłonne zostało uznane tylko zadanie dotyczące porównania pól rombu i kwadratu. Niebawem poznamy wyniki matur 2015 i dowiemy się, czy rzeczywiście było tak dobrze, jak twierdzą maturzyści.

Wyniki matur 2015: na geografii bez niespodzianek

Najtrudniejsze na maturze 2015 z geografii były jak zwykle zadania wymagające dokonywania obliczeń. Dla większości maturzystów najtrudniejsze było zadanie na obliczenie górowania Słońca. Odczytywanie wykresów i zadania dotyczące zlodowaceń były bardzo proste i większość maturzystów szybko się z nimi uporała. Pytania o rolnictwo i przemysł pojawiają się niemal zawsze, więc maturzyści nie byli nimi zaskoczeni. Uczniowie, którzy zdawali maturę z geografii, spodziewają się raczej dobrych wyników matur 2015.

Wyniki matur 2015: "Fizyka była całkiem ok"

Po maturze z fizyki mało kto był załamany. Pojawiły się zadania z każdej możliwej dziedziny, w tym bryła sztywna. Mimo że nie były to łatwe zadania, to w porównaniu z matematyką wszyscy byli zadowoleni, że w końcu widzą zadania, które da się rozwiązać. Fizykę na poziomie rozszerzonym zdawało aż 19 tys. osób, które teraz niecierpliwie czekają na oficjalne wyniki matur.

Wyniki matur 2015: za mało czasu na maturze z biologii

Atmosfera po maturze 2015 z biologii była niejednorodna. Niektórzy pisali, że poszło im bardzo dobrze, a poziom egzaminu był wręcz śmieszny. Jednak sporo osób twierdziło, że na rozwiązanie tylu zadań mieli stanowczo za mało czasu. Podejrzewają oni, że może im zabraknąć punktów i nie dostaną się na wymarzone studia. Biologia jest dla wielu najważniejszym egzaminem, od którego zależy, czy uda im się zdobyć miejsce na studiach medycznych.

Więcej o: