Studenci Centrum Europejskiego UW kilka lat temu założyli FOTOKOŁO. Jest to koło o tyle ciekawe, że zajmują się tradycyjną fotografią analogową. Studenci zgłębiają tajniki wiedzy związanej z procesami optycznymi i chemicznymi oraz organizują spotkania z profesjonalistami z dziedziny czarno-białej fotografii analogowej. Spotykają się też na plenerach, a raz na dwa tygodnie doskonalą praktyczne umiejętności obróbki i wywoływania zdjęć w ciemni.
SGHTV, to organizacja studencka non-profit, która tworzy materiały związane nie tylko z uczelnią, ale i całym życiem studenckim. Ich misją jest wzbogacanie życia studentów, poprzez realizowanie filmów tak rozrywkowych, jak i edukacyjnych. Organizacja powstała zaledwie 3 lata temu, ale dynamicznie się rozwija i zdobywa coraz szerszą publiczność.
Żeglarstwo i politechnika to może nietypowe połączenie, jednak klub żeglarski PW ma historię sięgającą lat 70. Mimo wciąż zmieniającej się załogi atmosfera w tym klubie pozostaje niezmienna. Pasja do żeglarstwa i spotkania w każdy piątek pozwalają zdobyć przyjaciół na całe życie. Koło organizuje oczywiście rejsy mazurskie, morskie i spływy kajakowe. Działają też na stałym lądzie organizując akcje krwiodawstwa i koncerty szantowe.
Chór akademicki UW ma 90 lat, ale na starość nie traci werwy. Jest tak popularny, że śpiewają w nim nie tylko studenci UW, ale i absolwenci oraz studenci innych uczelni. Każdy, kto ma talent i zamiłowanie do muzyki może spróbować swoich sił i wziąć udział w przesłuchaniu. W repertuarze chóru można znaleźć muzykę z każdej epoki. Członkowie tej organizacji nie boją się ani renesansu, ani czasów współczesnych. Jednak trudno śpiewać tylko dla siebie. Chórzyści UW koncertują w całej Polsce i poza jej granicami.
Samorządy studenckie istnieją na każdej uczelni i wydziale. Ich reprezentanci uczestniczą w spotkaniach rady i mają realny wpływ na działania uczelni. Mogą przedkładać swoje pomysły i brać udział w głosowaniach. Organizują też imprezy dla swoich kolegów, biorą udział w przydzielaniu stypendiów i są pomysłodawcami wielu studenckich wyjazdów. Nierzadko to od nich zależy, jaka atmosfera będzie panować na wydziale.
Wszędzie znajdziemy w niezwykłej wręcz ilości koła naukowe. Na uniwersytecie medycznym, politechnice, czy wydziale humanistycznym bez problemu można znaleźć koło odpowiadające naszym specyficznym zainteresowaniom naukowym. Na samej Politechnice Warszawskiej jest ich ponad 100. Koła organizują przede wszystkim spotkania poświęcone omawianiu konkretnych zagadnień z danej dziedziny. Zapraszają też gości, którzy nierzadko są wybitnymi praktykami w interesującej nas tematyce. Organizują też międzyuczelniane konferencje naukowe, w trakcie których eksperci z całej Polski (czasem nawet świata) mogą zaprezentować swoje najnowsze odkrycia.
ESN (Erasmus Student Network) Polska to organizacja zrzeszająca wiele przyuczelnianych stowarzyszeń zajmujących się wymianami studenckimi. Organizacja promuje wymiany między uczelniami z całego świata oraz zapewnia pomoc zarówno tym, którzy chcą zobaczyć, jak się studiuje za granicą, jak i tym, którzy z zagranicy przyjechali.