Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 już dziś!

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 poznamy już dziś. Po niemal dwóch miesiącach oczekiwań gimnazjaliści w końcu dowiedzą się jak im poszedł jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Wynik egzaminu gimnazjalnego zadecyduje o ich przyszłości. Czy rzeczywiście było tak łatwo jak twierdzili?

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015

Mimo, że ostatnia część egzaminu gimnazjalnego odbyła się 23 kwietnia, to na wyniki egzaminu trzeba było poczekać. Jednak po dwóch miesiącach stresu w końcu będzie można odetchnąć. Właśnie dziś, 19 czerwca, poznamy wyniki egzaminu gimnazjalnego, a uczniowie dowiedzą się, czy spełnią wymagania i dostaną się do wymarzonych szkół.

Egzamin gimnazjalny 2015: wyniki. Na zaświadczenie trzeba poczekać

Termin ogłoszenia wyników egzaminu gimnazjalnego nie pokrywa się jednak z terminem uzyskania zaświadczenia. Zaświadczenie o wynikach gimnazjaliści otrzymają 26 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego. Na zaświadczeniu będzie można sprawdzić nie tylko swój wynik procentowy, ale i centylowy, który pozwala porównać swoje wyniki z resztą uczniów z całej Polski.

Test gimnazjalny 2015. Wrażenia po części humanistycznej

Na języku polskim pojawiła się druga część "Dziadów" Mickiewicza. Ta lektura jest w gimnazjum dokładnie omawiana, więc mało kto miał problemy z odpowiednią interpretacją tekstu. Na egzaminie gimnazjalnym 2015 uczniowie musieli jednak napisać opowiadanie, co zaskoczyło wiele osób przygotowujących się do rozprawki.

Zadania z WOS-u wymagały od gimnazjalistów odczytywania danych z wykresu i znajomości zadań oraz uprawnień samorządów terytorialnych. Pytania z zakresu historii mało kogo zdziwiły. Na egzaminie gimnazjalnym pojawiły się pytania dotyczące rozbiorów polski i kultury starożytnej.

ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI >>

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE >>

ARKUSZE, WOS I HISTORIA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE >> ODPOWIEDZI, WOS I HISTORIA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI >>

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015. Część matematyczno-przyrodnicza

Najtrudniejsza w tym roku była chemia. Na egzaminie gimnazjalnym pojawiły się zadania dotyczące gęstości i właściwości substancji. Zadania z geografii chyba nikogo nie zaskoczyły, chociaż zadanie wymagające znajomości położenia łańcucha górskiego nie należało do najłatwiejszych. Matematyka jak zwykle nie była zbyt prosta, na egzaminie gimnazjalnym 2015 najtrudniejsze okazały się zadania z geometrii.

ODPOWIEDZI, PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI >> OFICJALNE ARKUSZE, PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE >>

ODPOWIEDZI, MATEMATYKA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, MATEMATYKA>> OFICJALNE ARKUSZE, MATEMATYKA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, MATEMATYKA>>

Egzamin gimnazjalny 2015. Wyniki egzaminu z języka obcego

Egzaminy z języków obcych są od lat uznawane za najprostsze, zarówno na egzaminie gimnazjalnym, jak i na maturze. Polscy uczniowie dobrze sobie radzą z językami obcymi, więc test gimnazjalny 2015 nie sprawił im problemów. W tym roku zadanie sprawdzające umiejętność pisania polegało na napisaniu maila do znajomego. Przekazywanie wiadomości nie było trudne. Niemal wszyscy absolwenci podchodzący do egzaminu gimnazjalnego poradzili sobie z tym zadaniem.

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język angielski, poziom podstawowy (oficjalne arkusze)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język angielski, poziom podstawowy (przykładowe odpowiedzi)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język niemiecki, poziom podstawowy (oficjalne arkusze)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015,jezyk angielski, poziom rozszerzony (oficjalne arkusze)

23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język angielski, poziom rozszerzony (przykładowe odpowiedzi)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język niemiecki, poziom rozszerzony (oficjalne arkusze)

- 23 kwietnia 2015 r. - Sprawdź swoją wiedzę: egzamin gimnazjalny 2015, język niemiecki, poziom rozszerzony (przykładowe odpowiedz)