Konkurs "Świat za sto lat" - przedłużenie zgłoszeń!

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, we współpracy z partnerami i sponsorami, mają zaszczyt zaprosić uczniów wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie ?Świat za sto lat?.

To właśnie działania dzisiejszych gimnazjalistów i licealistów będą miały szczególny wpływ na obraz świata i warunków życia przyszłych pokoleń. Jak co roku nasz konkurs ekologiczny nawiązuje do hasła Światowego Dnia Wody.

Celem konkursu jest zmotywowanie gimnazjalistów i licealistów do myślenia o podejmowanych przez każdego z nas, na co dzień decyzjach, w kontekście konsekwencji, które przyniosą one dla przyszłych pokoleń. Szczególnie bliski Programowi Edukacji Morskiej w Gdańsku jest temat wody - stanu jej czystości oraz zasobów. Konkurs "Świat za sto lat" objęty został patronatem honorowym Ministra Środowiska.

"Przewodnim motywem kolejnych edycji konkursu jest podkreślanie znaczenia wody w życiu człowieka oraz racjonalna gospodarka jej zasobami. Pomimo ogromnych zasobów wody na Ziemi odnotowujemy wyraźny deficyt wody pitnej, wody niezbędnej do życia. Dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy, które uświadamiają społeczeństwu ten niebagatelny problem. Nie wolno zapomnieć, że rzeczywistość świata za sto lat zależy od działań, postaw i zachowań dzisiejszego pokolenia" - podkreśla Maciej H. Grabowski Minister Środowiska.

W celu otrzymania plakatów konkursowych należy wysłać wiadomość na adres: konkurs@programedukacjimorskiej.pl

Materiały edukacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.programedukacjimorskiej.pl