Matura 2015 - JUTRO WYNIKI!

Wyniki matur 2015 będą ogłoszone już jutro, 30 czerwca. Maturzyści otrzymają zaświadczenia o uzyskanych wynikach, a zdobyte punkty zadecydują o tym, czy absolwent dostanie się na wymarzone studia, czy też nie. Czy tegoroczna matura była trudna? Dziś przedstawiamy arkusze i przykładowe odpowiedzi do matur 2015, żeby każdy maturzysta mógł przygotować się do odebrania wyników.

Wyniki matur 2015 z języka polskiego

Na maturze pisemnej z języka polskiego podstawowego zdający musieli napisać wypracowanie i rozwiązać część testową. Na uzupełnienie arkusza maturalnego z języka polskiego absolwenci mieli 170 minut. Na maturze z języka polskiego rozszerzonego należało napisać tylko wypracowanie.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY - STARA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY, STARA MATURA >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY >>

Wyniki matur 2015: język angielski

Na maturze angielski jest najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem. Poniżej odpowiedzi do poziomu podstawowego i rozszerzonego.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY>>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, STARA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, STARA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY>>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM PODSTAWOWY - STARA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

ARKUSZE I TRANSKRYPCJE, JĘZYK ANGIELSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY

Wyniki matury 2015 - matematyka

Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowa dla każdego maturzysty i trzeba ją zdać na przynajmniej 30 proc., aby uzyskać świadectwo dojrzałości. Matura z matematyki rozszerzonej może być zdawana jako przedmiot dodatkowy i nie ma ustalonego progu zaliczenia. Tegoroczny egzamin z matematyki rozszerzonej absolwenci ocenili jako bardzo trudny.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, MATEMATYKA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, MATEMATYKA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, MATEMTYKA, POZIOM PODSTAWOWY, STARA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, MATEMATYKA, POZIOM PODSTAWOWY, STARA MATURA >>

Matura 2015 wyniki: język niemiecki

Na maturze - po języku angielskim - najczęściej wybieranym językiem jest niemiecki. Zobacz przykładowe odpowiedzi i arkusze CKE.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych 2015>>>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych 2015>>>

Wyniki matur 2015. Wiedza o społeczeństwie

Na maturze rozszerzonej z WOS-u pojawiły się zadania z procesu legislacyjnego. Maturzyści mieli także uzupełnić pozew w sprawie cywilnej. W arkuszu były także pytania odnoszące się do funkcjonowania Unii Europejskiej oraz zadania dotyczące mapek. Pojawiła się też kwestia jednomandatowych okręgów wyborczych, czyli popularnych ostatnio w mediach JOW-ów.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, WOS, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, WOS, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Matura 2015 wyniki z biologii

Na maturze z biologii pojawiły się takie zagadnienia, jak genetyka czy obieg krwi. W maturalnych poleceniach przewijały się też tkanki i komórki. Maturzyści mówili, że tegoroczny egzamin z biologii nie był bardzo trudny.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Wyniki matur 2015 - fizyka

Matura z fizyki należy do najtrudniejszych egzaminów. Mimo to tuż po maturze wrażenia absolwentów były dobre, a maturę ocenili jako znacznie prostszą od egzaminu z matematyki rozszerzonej.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, FIZYKA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, FIZYKA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Matura 2015 wyniki: geografia

Matura z geografii od tego roku może być zdawana - podobnie jak biologia, chemia czy historia - jedynie na poziomie rozszerzonym, dla którego nie ma wyznaczonego progu zaliczenia.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, GEOGRAFIA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, GEOGRAFIA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Wyniki matur 2015 chemia

Matura z chemii rozszerzonej trwała aż trzy godziny. Przez ten czas maturzyści musieli udzielić odpowiedzi do 45 zadań. Tegoroczni absolwenci ocenili egzamin z chemii jako wyjątkowo trudny. Zobacz przykładowe odpowiedzi do zadań z chemii!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, CHEMIA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, CHEMIA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Więcej o: