Matura 2015, geografia na poziomie podstawowym. Na maturze z geografii najtrudniejsze są obliczenia

Matura 2015 rozpoczęła się ponad tydzień temu. Niektórzy maturzyści piszą właśnie maturę z geografii na poziomie podstawowym. Zobacz zadania, które pojawiły się na maturze z geografii rok temu! Sprawdź, kiedy pojawią się arkusze CKE i odpowiedzi do matury z geografii!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015, geografia. Arkusz maturalny z geografii na poziomie podstawowym

Podczas matury z geografii 2015 maturzyści będą rozwiązywać ok. 30 zadań - i zamkniętych, i otwartych. Na udzielenie odpowiedzi maturzyści będą mieć 120 minut.

Matura 2015, geografia podstawowa. Co jest najtrudniejsze na maturze z geografii?

Na maturze z geografii rok temu najtrudniejsze były zadania, w których należało wykonać obliczenia matematyczno-geograficzne. Na maturze także wykorzystanie fotografii do zidentyfikowania skał należało do problematycznych zadań.

Matura 2013 zaskoczyła absolwentów zadaniem dotyczącym cech oraz warunków powstawania i rozmieszczenia lodowców.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z geografii. Najłatwiejsze zagadnienia ostatnich lat

Na maturze z geografii do najłatwiejszych zadań należały polecenia wymagające od zdającego odczytania informacji geograficznych zapisanych na mapkach i rysunkach. Odczytywanie wykresów oraz selekcjonowanie informacji również nie przysporzyło maturzystom kłopotów.

Matura 2015 z geografii. Kiedy wyniki i odpowiedzi?

Oficjalne wyniki matur 2015 będą znane dopiero w czerwcu, jednak wcześniej przykładowe odpowiedzi pojawią się w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci rozwiążą je tuż po tym, jak CKE opublikuje arkusze maturalne Sprawdź, jak napisałeś maturę z geografii 2015!

Więcej o: