Matura 2015: FIZYKA PODSTAWOWA trwa. [ARKUSZE, ZADANIA I ODPOWIEDZI]

Matura 2015, FIZYKA PODSTAWOWA trwa. Przed egzaminem warto przejrzeć arkusze z poprzednich lat. Rozwiąż zdania i sprawdź odpowiedzi.

Matura 2015: matura z fizyki na poziomie podstawowym: Jak było w poprzednich latach?

Arkusz egzaminacyjny z fizyki na poziomie podstawowym zawierał 20 pytań: 10 zadań zamkniętych oraz 10 w standardach wymagań dla poziomu podstawowego, np. rozumienie podstawowych pojęć i zależności fizycznych, obliczanie wielkości fizycznych, odczytywanie i interpretowanie informacji zawartych w tabeli lub na wykresie, budowanie prostych modeli fizycznych oraz analizowanie przedstawionych wyników doświadczenia.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

Matura z fizyki, poziom podstawowy: Rozwiąż przykładowe zadania

Matura 2014 - fizyka, poziom podstawowy - pobierz plik z arkuszami

Matura 2015 z fizyki na poziomie podstawowym: Jak napisali maturzyści fizykę w poprzednich latach?

Średnie wyniki uzyskane przez uczniów w liceum ogólnokształcącym z matury z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym w 2013 roku wyniosły 43 proc. Gorzej wyglądały wyniki w liceach profilowanych (26 proc.) i technikach (27 proc.).

Co ciekawe, wyższe wyniki uzyskali uczniowie, którzy zdecydowali się na poziom rozszerzony. W liceach ogólnokształcących średni wynik wynosił 48 proc., w liceach profilowanych 31 proc., a w technikach 28 proc.

Matura 2015: matura z fizyki na poziomie podstawowym. Gdzie szukać odpowiedzi?

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci będą rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę z fizyki 2015!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

Więcej o: