Matura 2015, niemiecki rozszerzony. Publikujemy ODPOWIEDZI!

Matura 2015 potrwa jeszcze tydzień. Dziś maturzyści rozwiązywali zadania z języka niemieckiego. O 9:00 rozpoczęła się matura z niemieckiego na poziomie podstawowym, a o 14:00 - na poziomie rozszerzonym. Mamy już oficjalne arkusze CKE i przykładowe odpowiedzi!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych 2015>>>

Matura 2015, niemiecki podstawowy. List do koleżanki, e-mail do kolegi

W dłuższej wypowiedzi pisemnej należało napisać list do koleżanki i zaprosić ją na urodziny babci. Trzeba było opisać gdzie i o której odbędzie się przyjęcie, jakie atrakcje zostały przygotowane, jak ozdobiona będzie sala oraz jaki prezent kupimy.

Maturzyści musieli też stworzyć e-mail do kolegi, w którym trzeba było napisać, że pojechaliśmy na kurs językowy, opowiedzieć, jak było, co się nam nie podobało, spytać o jego zdanie na temat kursu.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z niemieckiego. Zmiany na egzaminie rozszerzonym

Rok 2015 przynosi sporo zmian z zakresu egzaminów maturalnych z języków obcych. Na maturze z niemieckiego rozszerzonego nie będzie już dwóch arkuszy egzaminacyjnych. Zastąpi je jeden, nieco dłuższy arkusz.

W tym roku zmniejsza się też czas na rozwiązanie matury z języka niemieckiego. Do tej pory maturzyści mieli łącznie ponad trzy godziny na obie części egzaminu, teraz musi im wystarczyć 150 minut. Dodatkowo maturzyści będą wybierać spośród dwóch, a nie jak dotychczas trzech tematów wypracowań.

Matura 2015, niemiecki. Arkusze CKE, odpowiedzi, wyniki

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba poczekać do czerwca. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę z niemieckiego 2015!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych 2015>>>

Więcej o: