Matura 2015 niemiecki. Uczniowie piszą rozszerzony niemiecki

Matura 2015 z niemieckiego już o 14:00. Na rozwiązanie poziomu rozszerzonego maturzyści mają 150 minut. Wcześniej, o godzinie 9:00, część uczniów rozwiązywało arkusze na poziomie podstawowym.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY - STARA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY, STARA MATURA >>

Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych 2015>>>

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015. Jak wygląda rozszerzony niemiecki?

Matura z niemieckiego rozszerzonego nie jest obowiązkowa, ale część maturzystów decyduje się podejść do tego egzaminu. Na rozszerzonej maturze z niemieckiego czekają ich zadania wymagające zrozumienia tekstu i wykazania się znajomością gramatyki oraz wypracowanie. Maturzyści muszą rozwiązać te zadania w ciągu 150 minut.

Matura 2015, niemiecki podstawowy już napisany. List do koleżanki, e-mail do kolegi

Dziś o godzinie 9:00 część zdających rozwiązywała arkusze z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

W dłuższej wypowiedzi pisemnej należało napisać list do koleżanki i zaprosić ją na urodziny babci. Trzeba było opisać gdzie i o której odbędzie się przyjęcie, jakie atrakcje zostały przygotowane, jak ozdobiona będzie sala oraz jaki prezent kupimy.

Maturzyści musieli też stworzyć e-mail do kolegi, w którym trzeba było napisać, że pojechaliśmy na kurs językowy, opowiedzieć, jak było, co się nam nie podobało, spytać o jego zdanie na temat kursu.

Matura 2015: niemiecki rozszerzony. Odpowiedzi i oficjalne arkusze CKE

Oficjalne wyniki matur 2015 CKE ogłosi dopiero pod koniec czerwca. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą maturę z niemieckiego tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Odpowiedzi z języka niemieckiego już niebawem! Maturzysto, sprawdź, jak ci poszła matura z niemieckiego 2015!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY - STARA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY, STARA MATURA >>

Więcej o: