Matura 2015. Jutro matura rozszerzona z niemieckiego

Matura 2015 potrwa do 19 maja. Przedmioty obowiązkowe już za nami, ale egzaminy z przedmiotów dodatkowych jeszcze trwają. Niektórzy maturzyści decydują się zdawać rozszerzoną maturę z niemieckiego. W tym roku forma egzaminu nieco się zmienia. Co czeka maturzystów na jutrzejszej maturze z języka niemieckiego?

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015. Niemiecki na poziomie rozszerzonym

Niemiecki na poziomie rozszerzonym należy do przedmiotów dodatkowych. Można go też wybrać w ramach obowiązkowego egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym. Jednak nawet w tym przypadku słaby wynik nie będzie miał wpływu na fakt uzyskania świadectwa dojrzałości. Matura z niemieckiego odbywa się we wtorek, 12 maja o 14:00.

Matura 2015 z niemieckiego. Nowa forma egzaminu maturalnego

Od roku szkolnego 2014/2015 CKE wprowadziła pewne zmiany w przypadku matury z języka obcego nowożytnego. Zamiast egzaminu podzielonego na dwie części, trwające odpowiednio 70 i 120 minut, maturzysta będzie wypełniał tylko jeden arkusz przez dwie i pół godziny. Zadania pozostają jednak w niemal niezmienionej formie. Nadal będą zadania wymagające rozumienia tekstu słuchanego i czytanego. Pojawić się może jednak więcej zadań sprawdzających znajomość leksyki i gramatyki. Ponadto do tej pory maturzysta mógł wybierać spośród trzech tematów wypracowań, od 2015 roku liczba ta zostanie ograniczona do dwóch.

Matura 2015. Niedopatrzenia i przedmioty zakazane

Telefony komórkowe maturzyści powinni zostawić w domu, ewentualnie poza salą egzaminacyjną. Niemalże co roku zdarzają się przypadki unieważnienia matury z powodu dzwoniącego telefonu. Uczniowie nie mogą też wnosić ze sobą żadnych pomocy naukowych w postaci słowników czy ściąg. Egzamin może zostać unieważniony zarówno z powodów niedopatrzeń uczniów, jak i szkoły. Wszyscy powinni wspólnie pilnować przestrzegania procedur.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015. Gdzie znaleźć arkusze i odpowiedzi?

Wyniki matur 2015 zostaną ogłoszone dopiero pod koniec czerwca. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą zadania maturalne tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE. Maturzysto, sprawdź swój wynik matury z niemieckiego!

Więcej o: