Matura 2015, niemiecki. Już o 14:00 poziom rozszerzony

Matura 2015 zbliża się do połowy. Matury z przedmiotów obowiązkowych się skończyły. Teraz przyszedł czas na matury z przedmiotów dodatkowych. Rozszerzona matura z niemieckiego jest wybierana przez wielu maturzystów. Ci z nich, którzy zdają niemiecki jako język obowiązkowy, po krótkiej przerwie muszą jeszcze rozwiązać maturę rozszerzoną. Sprawdźmy co czeka maturzystów w 2015 roku.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z niemieckiego. Egzamin rozszerzony

Dzisiaj o 14:00 rozpocznie się matura z niemieckiego. Matura z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym nie jest obowiązkowa, ale każdy uczeń pragnący uzyskać formalną ocenę swojej wiedzy i umiejętności może podejść do egzaminu z tego przedmiotu. Niemiecki jest drugim najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym.

Matura 2015, niemiecki. Matura w nowej formie

Matura z języka obcego zmienia się w tym roku. Zamiast 190 minut i dwóch arkuszy egzaminacyjnych, maturzyści będą musieli rozwiązać jeden dłuższy arkusz w ciągu 150 minut. Forma zadań maturalnych właściwie się nie zmienia. Na maturze nadal będą zadania wymagające zrozumienia tekstu czytanego i słuchanego. Pojawią się również zadania sprawdzające znajomość gramatyki i leksyki. Zmiany dotyczą też wypracowania. Od 2015 roku na maturze uczniowie będą wybierać temat spośród 2 możliwości.

Matura 2015: niemiecki. Przedmioty niedozwolone na egzaminie

Przede wszystkim zabronione jest wnoszenie na salę telefonów komórkowych i innych urządzeń komunikacyjnych. Absolwenci szkół średnich nie mogą też wnosić ze sobą żadnych pomocy naukowych w postaci np. ściąg, czy słowników. Przestrzeganie procedur jest niezwykle ważne. Z powodu niedopatrzeń ze strony maturzystów lub szkoły, może dojść do unieważnienia egzaminu maturalnego.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z rozszerzonego niemieckiego. Odpowiedzi i arkusze maturalne z niemieckiego

Oficjalne wyniki matur zostaną ogłoszone dopiero pod koniec czerwca. Dlatego eksperci Edulandia.pl , rozwiążą zadania maturalne tuż po publikacji oficjalnych arkuszy. Odpowiedzi z niemieckiego niedługo znajdą się na naszej stronie!

Więcej o: