Matura 2015 z biologii na poziomie rozszerzonym. Wrażenia maturzystów: "Matura z biologii czy czytanie ze zrozumieniem?"

Matura 2015 z biologii rozszerzonej rozpoczęła się o 14:00. Maturzyści mieli 3 godziny na rozwiązanie maturalnych arkuszy. Znamy już pierwsze zadania i wrażenia maturzystów po maturze z rozszerzonej biologii.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015, rozszerzona biologia na Twitterze. "Jak będzie 30 proc. to będzie dobrze"

Pierwsze komentarze maturzystów zdających w tym roku rozszerzoną biologię były pozytywne. Uczniowie tweetowali, że na maturze z biologii "dobrze było".

Jednak atmosfera na Twitterze szybko się zmieniła. Wielu maturzystów pisało, że mieli zbyt mało czasu, aby rozwiązać wszystkie zadania z rozszerzonej biologii. Maturzyści piszą też o swoich obawach co do wyniku matury. Stresują się, że zbyt niski wynik z matury z biologii może uniemożliwić im dostanie się na wymarzone studia.

Matura 2015, biologia na poziomie rozszerzonym. Egzamin z biologii czy z czytania ze zrozumieniem?

Maturzyści podkreślają, że na tegorocznej maturze z biologii trzeba było nie tyle wykazać się wiedzą, ale umiejętnością odnajdywania potrzebnych informacji w tekście.

Matura 2015, rozszerzona biologia. "Dużo roślin, mało człowieka"

Wśród zadań z biologii rozszerzonej pojawiły się takie zagadnienia, jak genetyka czy obieg krwi. W maturalnych poleceniach przewijały się też tkanki i komórki. Jak podają maturzyści na Twitterze, "ostatnie zadanie było o szympansach". Wiele zagadnień dotyczyła roślin. Zdecydowanie mniej poleceń odwoływało się do wiedzy o organizmie ludzkim.

Matura 2015, rozszerzona biologia. Zmiany w formie matury z biologii

Od tego roku szkolnego, decyzją CKE, maturę z biologii można zdawać wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Matura będzie trwała 180 minut. W czasie egzaminu maturalnego będzie można korzystać z tablic wzorów (wspólnych dla biologii, fizyki i chemii) a także prostego kalkulatora.

Matura 2015 z biologii na poziomie rozszerzonym: Gdzie szukać wyników?

Oficjalne wyniki matury z biologii będą znane dopiero w czerwcu, ale wcześniej przykładowe odpowiedzi do egzaminu z biologii będzie można zobaczyć w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci rozwiążą zadania z biologii zaraz po tym, jak Centralna Komisja Edukacyjna opublikuje arkusz. Maturzysto, sprawdź, jak poszła ci matura z biologii 2015!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Więcej o: