Matura 2015, geografia, poziom rozszerzony

Matura 2015 trwa już od ponad tygodnia. Maturzyści pozdawali już przedmioty obowiązkowe. Teraz absolwenci przygotowują się do egzaminów z przedmiotów dodatkowych. Każdy uczeń ma obecnie obowiązek podejść do matury pisemnej na poziomie rozszerzonym. Niektórzy maturzyści, planujący pójść np. na architekturę krajobrazu wybierają maturę z geografii.

Matura 2015 na smartfonie, sprawdź>>>

Matura 2015. Egzamin z geografii na poziomie rozszerzonym

Maturzyści zaczną pisać egzamin o 9:00. Matura z geografii na poziomie rozszerzonym zaczyna się właśnie o tej godzinie, ale maturzyści powinni przyjść wcześniej. Przed przystąpieniem do egzaminu, w celu dokonania identyfikacji, należy okazać dowód tożsamości osobie z komisji egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca, nie będzie już można opuścić sali egzaminacyjnej. Przewodniczący komisji może pozwolić na krótkotrwałe opuszczenie sali, jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Matura 2015 z geografii. Matura na poziomie rozszerzonym

Rozszerzona matura z geografii trwa trzy godziny. Jeszcze się przekonamy, czy jest to dostateczna ilość czasu na rozwiązanie matury na poziomie rozszerzonym. Na maturze z geografii maturzyści muszą rozwiązać ponad 30 zadań, co daje zaledwie 6 minut na jedno zadanie. Matura z geografii nie jest obowiązkowa, jedynie maturzyści zainteresowani tym tematem decydują się podejść do tego egzaminu maturalnego.

Matura 2015, rozszerzona geografia. Przedmioty niedozwolone

Telefony komórkowe znajdują się na szczycie listy przedmiotów zakazanych. Wszelka komunikacja pomiędzy uczniami, jest na maturze zabroniona. Ewentualne sygnały dźwiękowe, których źródłem może być komórka skutkują unieważnieniem egzaminu. Jedzenie, picie i wszelkie przedmioty, które nie zostały uznane przez CKE za niezbędne powinny zostać poza salą egzaminacyjną.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015, geografia rozszerzona. Arkusze i odpowiedzi

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl , rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Odpowiedzi z geografii już niebawem!

Więcej o: