Matura 2016, historia, poziom podstawowy. ZADANIA, ARKUSZ CKE. Co było na maturze z historii?

Matura 2016 z historii na poziomie podstawowym odbyła się we wtorek o godz. 9:00, czyli wtedy, co matura z historii rozszerzonej. Egzamin maturalny z historii podstawowej trwał dwie godziny i polegał na rozwiązaniu testu obejmującego cały zakres wymagań egzaminacyjnych. Sprawdź, jakie zadania pojawiły się na maturze z historii podstawowej w poprzednich latach. Odpowiedzi do matury 2016 z historii na poziomie podstawowym znajdziesz w serwisie Edulandia.pl.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016, historia, podstawa. Jakie ZADANIA będą w arkuszu CKE?

Na maturze 2016 z historii polecenia mogą być różnego rodzaju: prawda-fałsz, na dobieranie i wielokrotnego wyboru. W arkuszach pojawiają się też zadania o charakterze otwartym, w których maturzysta musi udzielić zwięzłej odpowiedzi. Do większości zadań stanowią dołączony jest tekst źródłowy: dane statystyczne, ilustracja lub mapa.

Matura z historii sprawdza u zdającego wiedzę na temat historii politycznej, historii kultury i historii społeczno-gospodarczej z każdej z epok historycznych: starożytności, średniowiecza, czasów nowożytnych, wieku XIX oraz XX.

Matura 2016 HISTORIA podstawowa. Wymagania CKE

Standardy wymagań egzaminacyjnych, będące podstawą do przeprowadzania egzaminu maturalnego z historii, obejmują trzy obszary: wiadomości i rozumienie, korzystanie z informacji oraz tworzenie informacji.

Matura 2016 historia, poziom podstawowy. ODPOWIEDZI, zadania, arkusze KCE

Przykładowe odpowiedzi do matury z historii podstawowej będą umieszczone serwisie Edulandia.pl w dniu matury. Eksperci edulandii.pl rozwiążą arkusz z historii zaraz po tym, jak CKE umieści go na swojej stronie.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: