Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure - Małe WRO

Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów posiada długą tradycję. Od 1989, na tym forum sztuki nowych mediów, prezentowana jest sztuka tworzona środkami elektronicznymi i cyfrowymi W tym roku, po raz pierwszy w historii zostaną wyłonione prace szczególnie interesujące dla najmłodszych odbiorców. Przygotowane zostaną także specjalne opisy przybliżające najmłodszym stosowane przez artystów techniki.

Małe WRO - gdzie i kiedy

13 maja - 30 czerwca 2015

Oprowadzania dla grup zorganizowanych - każdy wtorek i czwartek

Nowa Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu - Centrum Sztuki WRO - DH Renoma

Małe WRO - zaprzyjaźnianie ze sztuką

Małego WRO to kierowany do dzieci, rodziców, grup zorganizowanych i szkolnych, komplementarny program 16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 , na który składać się będzie szereg bezpłatnych działań dla dzieci i ich najbliższych - rodziców i opiekunów.

Przez wszystkie wystawy Biennale prowadzić będzie Ścieżka Małego WRO, prezentująca wybrane, szczególnie interesujące dla najmłodszych odbiorców prace. Towarzyszyć im będą specjalne opisy, ujęte również w książeczce - Przewodniku Małego WRO wraz z zagadkami, zadaniami i rysowankami. Publikacja będzie bezpłatnym materiałem edukacyjnym dla najmłodszych gości Biennale.

Dla grup zorganizowanych zaplanowane zostały oprowadzania po wystawach pod opieką Przewodników Sztuki. Odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek maja i czerwca, po wcześniejszej rezerwacji mailowej: kreis@wrocenter.pl.

Harmonogram wydarzeń specjalnych:

od 12.04 - w Czytelni Mediów w Centrum Sztuki WRO dostępna jest specjalna ścieżka tematyczna Rozgrzewka przez Małym WRO 2015, zawierająca prace prezentowane podczas WRO 2013, zapraszająca dzieci i rodziców do udziału w tegorocznych wydarzeniach.

16.05 - specjalny program dla dzieci w Centrum Sztuki WRO i nowej Bibliotece Uniwersyteckiej w ramach Biennale WRO i Europejskiej Nocy Muzeów.

17.05 - specjalny Niedzielny Poranek Filmowy, którego program został przygotowany z filmów animowanych nadesłanych z całego świata w trakcie otwartego naboru prac na Biennale WRO 2015.

1.06 - Dzień Dziecka - Interaktywne Malowanie Światłem. Sieciowy projekt łączący Centrum Sztuki WRO z Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu oraz Keleketla! Library w Johannesburgu.

Organizator Biennale WRO : Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław

telefon: 71 343 32 40

e-mail: info@wrocenter.pl

oficjalna strona wydarzenia: www.wro2015.wrocenter.pl