Matura 2015, język niemiecki na poziomie podstawowym. Jak wygląda matura z niemieckiego podstawowego?

Matury trwają już od tygodnia. Matury z przedmiotów obowiązkowych już się skończyły, lecz nie dla wszystkich. Maturzyści, którzy zdecydowali się zdawać niemiecki w ramach obowiązkowego egzaminu z języka nowożytnego, skończą egzaminy obowiązkowe dopiero jutro. Jak wygląda matura z niemieckiego na poziomie podstawowym?

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z niemieckiego - organizacja egzaminu na poziomie podstawowym

Matura z niemieckiego na poziomie podstawowym rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00. Maturzyści mają jednak obowiązek zjawić się nieco wcześniej, żeby się wylegitymować i zająć odpowiednie miejsce. Po chwili oczekiwania maturzyści będą mogli przystąpić do rozwiązywania matury z niemieckiego.

Matura 2015. Jak wygląda matura z niemieckiego?

Na rozwiązanie matury z niemieckiego na poziomie podstawowym maturzyści mają 120 minut. W ciągu tych 120 minut maturzyści będą musieli rozwiązać zadania wymagające zrozumienia zarówno tekstu słuchanego, jak i czytanego. Na maturze z niemieckiego będzie także zadanie wymagające stworzenia krótkiej wypowiedzi pisemnej. Niektórzy maturzyści zdają niemiecki w ramach egzaminu obowiązkowego z języka obcego. Dla nich egzamin ten będzie miał kluczowe znaczenie, gdyż zadecyduje o fakcie uzyskania świadectwa dojrzałości.

Matura 2015 z niemieckiego - co musisz ze sobą mieć?

Maturzystów nie powinno zaskoczyć, że długopis z czarnym tuszem jest niezbędny. Wszystkie odpowiedzi na arkuszu odpowiedzi muszą być zaznaczone czarnym tuszem, żeby zostały poprawnie odczytane przez maszynę zliczającą punkty. Wypowiedzi pisemne na maturze z niemieckiego też muszą być zapisane czarnym długopisem. Maturzyści powinni pamiętać o dowodzie osobistym, przed przystąpieniem do matury należy się wylegitymować.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015. Arkusze maturalne 2015

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba długo poczekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy maturalnych, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę z niemieckiego 2015!

Więcej o: