Matura 2015: język niemiecki na poziomie rozszerzonym. Mamy odpowiedzi!

Matura 2015 trwa. Dziś o godz. 14 część maturzystów przystąpiła do matury z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie maturalnych arkuszy mieli 150 minut. Mamy już przykładowe odpowiedzi o oficjalne arkusze CKE do matury z niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Matura 2015. Dziś był też niemiecki podstawowy. Tematy wypracowań: list do koleżanki, e-mail do kolegi

W dłuższej wypowiedzi pisemnej należało napisać list do koleżanki i zaprosić ją na urodziny babci. Trzeba było opisać gdzie i o której odbędzie się przyjęcie, jakie atrakcje zostały przygotowane, jak ozdobiona będzie sala oraz jaki prezent kupimy.

Maturzyści musieli też stworzyć e-mail do kolegi, w którym trzeba było napisać, że pojechaliśmy na kurs językowy, opowiedzieć, jak było, co się nam nie podobało, spytać o jego zdanie na temat kursu.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK NIEMIECKI, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

Zobacz odpowiedzi do egzaminów maturalnych 2015>>>

Matura 2015. Jak wygląda matura z niemieckiego rozszerzonego?

Poziom podstawowy matury z niemieckiego trwał 2,5 godziny. W tym czasie maturzyści musieli rozwiązać zadania wymagające zrozumienia tekstu słuchanego i czytanego oraz znajomości gramatyki. Na maturze z niemieckiego trzeba też było napisać wypowiedź pisemną. Niektórzy maturzyści wybierają niemiecki jako obowiązkowy język nowożytny, dla innych jest to matura dodatkowa.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015: poziom rozszerzony. Odpowiedzi z niemieckiego

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto! Sprawdź, jak napisałeś maturę z niemieckiego 2015!

Więcej o: