Matura 2016, HISTORIA, poziom podstawowy. Sprawdź wymagania CKE. Co musisz umieć? [INFORMACJE, CKE]

Matura 2016 historia - na poziomie podstawowym egzamin odbył się 17 maja o godz. 9:00, czyli w tym samym dniu, co matura z historii na poziomie rozszerzonym. Egzamin maturalny z historii podstawowej trwał 120 minut i polegał na rozwiązaniu testu obejmującego cały zakres wymagań egzaminacyjnych. Zobacz, czego CKE wymagało na maturze podstawowej z historii. Odpowiedzi do matury 2016 z historii znajdziesz na Edulandia.pl.

Zobacz HARMONOGRAM!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Matura 2016 - HISTORIA podstawowa. Jakie będą ZADANIA CKE?

Na maturze z historii zadania są różnego rodzaju: prawda-fałsz, na dobieranie i wielokrotnego wyboru. Pojawiają się też polecenia o charakterze otwartym, w których należy samodzielnie udzielić zwięzłej odpowiedzi. Większość zadań stanowią takie, do których dołączony jest tekst źródłowy: mapa, dane statystyczne lub ilustracja. Matura z historii sprawdza wiedzę z zakresu historii politycznej, historii kultury i historii społeczno-gospodarczej ze wszystkich epok historycznych: starożytności, średniowiecza, czasów nowożytnych, wieku XIX i XX.

Matura 2016, historia, poziom podstawowy. CKE wymagania

Standardy wymagań egzaminacyjnych, będące podstawą do przeprowadzania egzaminu maturalnego z historii, obejmują trzy obszary: wiadomości i rozumienie, korzystanie z informacji oraz tworzenie informacji.

Matura 2016 HISTORIA podstawowa. ODPOWIEDZI, zadania, arkusze CKE

Przykładowe odpowiedzi do matury z historii podstawowej będą umieszczone serwisie Edulandia.pl w dniu matury. Eksperci edulandii.pl rozwiążą arkusz z historii zaraz po tym, jak CKE umieści go na swojej stronie.

Zobacz HARMONOGRAM!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: