Matura 2016 - BIOLOGIA rozszerzona. ZADANIA na maturze z biologii - co będzie? [ARKUSZ CKE, PYTANIA]

Matura 2016 z biologii rozszerzonej uważana jest za jedną z trudniejszych. Żeby ją zdać, trzeba przyswoić sporą dawkę wiedzy. Zobacz arkusze CKE, zadania i odpowiedzi do matury z biologii na poziomie rozszerzonym z poprzednich lat. Odpowiedzi do matury 2016 z biologii rozszerzonej sprawdzisz już jutro na Edulandia.pl.

Matura 2016, biologia, poziom rozszerzony. Wymagania CKE

Matura z biologii 2016 sprawdzać będzie umiejętności rozumowania, oceniania i wnioskowania. Należy umieć wykorzystywać informacje z różnych źródeł. Istotne będzie też projektowanie doświadczeń oraz analiza i interpretacja ich wyników. Istotne jest także umiejętne wykorzystywanie przyrządów matematycznych, aby opisywać i analizować dane zjawiska i procesy.

Matura 2016, biologia rozszerzona. Zmiany wprowadzone przez CKE

W nowej formule maturę z biologii można zdawać wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Będzie ona trwała 180 minut. W czasie matury rozszerzonej z biologii będzie można korzystać z tablic wzorów (wspólnych dla biologii, fizyki i chemii), a także z prostego kalkulatora.

Matura 2016 BIOLOGIA, rozszerzenie. Jakie ZADANIA się pojawią?

Na maturze z biologii pojawią się zadania sprawdzające przede wszystkim umiejętności złożone, na które składa się np. objaśnianie przebiegu procesów i zjawisk oraz wskazanie zależności pomiędzy budową danego organizmu a jego środowiskiem życia. Trzeba będzie także wykazać kolejność wydarzeń w procesie biologicznym i związki między strukturą a funkcją na różnych poziomach organizacji życia.

Matura 2016 z BIOLOGII - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 biologia, poziom rozszerzony. Przykładowe zadania CKE

embed

Fot. CKE

embed

Fot. CKE

embed

Fot. CKE

Matura 2016 BIOLOGIA - odpowiedzi, rozwiązania, arkusz CKE

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci będą rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Maturzysto, sprawdź, jak ci poszła matura z biologii 2016!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" . <

Więcej o: