Matura 2015: WOS na poziomie rozszerzonym. Dla wielu maturzystów - "banał". I pytanie: co tam robił "Pan Tadeusz"?

Matura 2015 z WOS-u już za nami. Maturzyści mieli 180 minut na rozwiązanie zadań m.in. z zakresu praw człowieka i stosunków międzynarodowych. Znamy już pierwsze wrażenia maturzystów.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, WOS, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, WOS, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015, WOS na poziomie rozszerzonym. "Były nawet JOW-y!"

W tym roku na maturze rozszerzonej z WOS-u pojawiły się zadania z procesu legislacyjnego. Oprócz tego maturzyści mieli uzupełnić pozew w sprawie cywilnej. Nie mogło zabraknąć również pytań odnoszących się do funkcjonowania Unii Europejskiej. Nikogo nie zaskoczyły mapki z krajami. Pojawiła się też kwestia jednomandatowych okręgów wyborczych, czyli popularnych ostatnio w mediach JOW-ów.

Matura 2015, rozszerzony WOS. "Banalny poza wypracowaniami"

Jak twierdzą maturzyści, WOS okazał się prosty. Na Twitterze licealiści wypowiadają się na temat matury z WOS-u raczej pozytywnie - często padało określenie "banał". Absolwenci liczą na dobre wyniki.

Matura 2015. Co na maturze z WOS-u robi "Pan Tadeusz"?

Jednak największym zaskoczeniem na tegorocznej maturze z WOS-u okazał się być fragment tekstu z "Pana Tadeusza". Maturzyści zastanawiali się, czy CKE nie pomyliła aby arkusze z WOS-u z arkuszami z języka polskiego.

Matura 2015 z WOS-u. Gdzie szukać odpowiedzi?

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie poczekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy maturalnych, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę 2015 z WOS-u!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, WOS, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, WOS, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Matura 2015. Zobacz, co mówią maturzyści

Więcej o: