Matura 2015 z WOS-u. Już dzisiaj poziom rozszerzony

Matura 2015 trwa od kilku dni. Po matematyce i innych przedmiotach obowiązkowych, niektórzy maturzyści będą zdawać maturę z WOS-u. Egzamin rozpocznie się dziś o 14:00. Część maturzystów będzie zdawać maturę na poziomie podstawowym, reszta zaś na rozszerzonym. Czego można się spodziewać po maturze z WOS-u na poziomie rozszerzonym?

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015: WOS. Organizacja egzaminu na poziomie rozszerzonym

Matura z WOS-u na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o 14:00. Maturzyści powinni jednak przyjść wcześniej, żeby zająć swoje miejsce i się przygotować. Nie można zapomnieć o dowodzie tożsamości. Bez niego maturzysta nie zostanie wpuszczony na salę egzaminacyjną.

Matura 2015 z WOS-u. W jakim czasie trzeba rozwiązać zadania?

Matura z WOS-u na poziomie rozszerzonym trwa nieco dłużej niż na poziomie podstawowym. Maturzyści na rozwiązanie zadań dostają 3 godziny. W tym czasie maturzyści muszą rozwiązać około 25 zadań o tematyce społecznej. Matura z WOS-u nie jest obowiązkowa, będą ją zdawać tylko maturzyści zainteresowani kwestiami społeczno-politycznymi.

Matura 2015. Czego nie można wnieść na egzamin z WOS-u

Na maturę z WOS-u nie można wnieść jedzenia, głód będzie można zaspokoić dopiero po egzaminie. Maturzystom nie wolno też wnosić na salę urządzeń komunikacyjnych, w tym telefonów komórkowych. Miłośnicy maskotek też będą zawiedzeni, na maturze nie można mieć ze sobą żadnych pluszowych misiów, ani innych przedmiotów mających zapewnić szczęście.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z WOS-u. Odpowiedzi z poziomu rozszerzonego

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba poczekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak ci poszła matura z WOS-u 2015!

Więcej o: