Matura 2015 z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Uczniowie właśnie rozwiązują arkusze. Z jakimi zadaniami się zmagają?

Matura 2015 z angielskiego rozszerzonego rozpoczęła się o godzinie 14.00. Angielski to co roku najpopularniejszy język na maturze z języka obcego nowożytnego. Czy i w tym roku język angielski nie sprawi większych trudności egzaminowanym?

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY >>

Matura 2015, angielski podstawowy już za maturzystami. Trzeba było napisać list. Słuchanka o hałasie

Dziś uczniowie napisali już maturę z angielskiego na poziomie podstawowym. Na starej maturze z angielskiego krótką formą wypowiedzi był e-mail lub list do nauczyciela, z którym chcemy się spotkać będąc w Londynie. W ramach drugiego tematu należało opisać przygotowania do biegu ulicznego, do którego się przygotowywało, a także podać dwie zalety takiej imprezy i zachęcić do wzięcia udziału w niej kolegę.

W części rozumienia ze słuchu na maturze podstawowej z angielskiego pojawiło się nagranie o dziewczynie, która wygrała konkurs i o hałasie.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015, język angielski: co sprawdza matura rozszerzona z języka angielskiego?

Matura 2015 z języka angielskiego sprawdza, w jakim stopniu absolwent szkoły ponadgimnazjalnej spełnia wymagania z zakresu języka obcego nowożytnego, które zostały określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Podstawa programowa dzieli wymagania na ogólne i szczegółowe. Do wymagań ogólnych zaliczane są działania językowe składające się na kompetencję komunikacyjną opisaną w Europejskim Systemie Opisu kształcenia Językowego i określają nadrzędne cele kształcenia językowego.

Wymagania szczegółowe rozwijają cele ogólne, m.in. wyznaczają zakres kształconych umiejętności, tematykę zadań oraz możliwe rodzaje tekstów wykorzystanych w procesie nauki języka obcego. Matura z angielskiego 2015 na poziomie rozszerzonym będzie miała większy stopień trudności niż na ta poziomie podstawowym.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM PODSTAWOWY, NOWA MATURA >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY >>

Matura 2015, angielski rozszerzony. Kiedy i gdzie szukać odpowiedzi?

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci będą rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę 2015 z angielskiego rozszerzonego!

Więcej o: