Matura 2015. Dziś egzamin z WOS-u

Matura 2015 już trwa. Po egzaminach obowiązkowych przyszedł czas na przedmioty ponadprogramowe. Maturzyści, którzy cenią sobie nauki społeczne będą dzisiaj zdawać WOS. Część z nich decyduje się na maturę z WOS-u na poziomie podstawowym, większość zaś zdaje egzamin rozszerzony.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015. Organizacja egzaminu z WOS-u

Dzisiaj, o 14:00 rozpocznie się matura z WOS-u . Maturzyści muszą jednak przyjść trochę wcześniej. Każdy maturzysta, po okazaniu dowodu tożsamości, wylosuje numer ławki i zajmie swoje miejsce. Salę egzaminacyjną maturzyści będą mogli opuścić dopiero po zakończeniu egzaminu.

Matura 2015. WOS na poziomie podstawowym

Matura z WOS-u na poziomie podstawowym trwa dwie godziny. W tym czasie maturzyści muszą rozwiązać ponad trzydzieści zadań. Matura z WOS-u nie jest obowiązkowa i nie decyduje o uzyskaniu świadectwa tożsamości. Jednakże dla wielu maturzystów ten wynik będzie decydujący, jeśli chodzi o rekrutację na studia.

Matura 2015 z WOS-u. Czego nie wolno ze sobą mieć

Bezwzględnie zakazane jest wnoszenie na maturę telefonów komórkowych i innych urządzeń komunikacyjnych. Jedzenia i picia też nie można przy sobie mieć, maturzyści powinni więc najeść się na zapas. Na maturę z WOS-u nie można też wnieść żadnych talizmanów szczęścia, ani maskotek.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015. Arkusze i odpowiedzi z WOS-u na poziomie podstawowym

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba poczekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę z WOS-u 2015!

Więcej o: