Matura 2015. Jutro egzamin z WOS-u na poziomie podstawowym

Matura 2015 rozpoczęła się w poniedziałek 4 maja. Po trzech dniach matur obowiązkowych, przychodzi kolej na przedmioty nadprogramowe. Wiele osób decyduje się zdawać WOS. Maturzyści, którzy się na to zdecydowali będą pisać maturę 8 maja. Przypomnijmy najważniejsze kwestie związane z maturą z WOS-u.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z WOS-u. Jak wygląda organizacja egzaminu?

Dokładnie o 14:00 maturzyści rozpoczną pisanie matury z WOS-u. Na maturę z WOS-u wypada jednak przyjść nieco wcześniej. Maturzyści, po okazaniu dowodu tożsamości, wylosują numer ławki i zajmą określone miejsce. Salę egzaminacyjną będą mogli opuścić dopiero po zakończeniu egzaminu.

Matura 2015 z WOS-u. Egzamin na poziomie podstawowym

Na maturze z WOS-u na poziomie podstawowym pojawiają się zadania otwarte i zamknięte. Maturzyści muszą je rozwiązać w ciągu 120 minut. Matura z WOS-u nie jest obowiązkowa i nie decyduje o uzyskaniu świadectwa tożsamości. Maturę na poziomie podstawowym będą zdawać tylko uczniowie technikum, którzy zdają maturę w starej formie.

Matura 2015. Co można ze sobą mieć na egzaminie z WOS-u

Maturzyści muszą pamiętać o długopisie z czarnym tuszem, bez niego nie będą mogli poprawnie zakodować swoich odpowiedzi. Żeby podejść do matury niezbędny jest także dowód tożsamości. Bez niego maturzysta nie będzie mógł wejść na salę egzaminacyjną. Nadal zakazane jest wnoszenie telefonów komórkowych i innych urządzeń komunikacyjnych.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015. Gdzie znaleźć odpowiedzi z WOS-u?

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba poczekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl , rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik.

Więcej o: