Matura 2015. Matura z matematyki

Matura 2015 z matematyki już jutro. Po egzaminie z języka polskiego, wszyscy maturzyści przystąpią do matury z matematyki na poziomie podstawowym. Dla większości maturzystów jest to najtrudniejszy egzamin, od którego zależeć będzie, czy otrzymają świadectwo dojrzałości.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z matematyki. Organizacja egzaminu maturalnego

Dokładnie o 9:00 maturzyści rozpoczną pisanie matury z matematyki. Maturzyści powinni jednak przyjść nieco wcześniej. Każdy uczeń podchodzący do matury z matematyki po okazaniu dowodu tożsamości, wylosuje numer ławki i zajmie wyznaczone miejsce. Po wejściu do sali nie będzie już jej można opuścić, aż do czasu zakończenia egzaminu.

Matura 2015. Jak wygląda matematyka na poziomie podstawowym?

Przez 170 minut maturzyści będą rozwiązywać zadania zamknięte i otwarte. Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowa dla wszystkich maturzystów. Oznacza to, że maturzyści pragnący uzyskać świadectwo dojrzałości powinni zdobyć przynajmniej 30 proc. punktów.

Matura 2015. Co zabrać na egzamin z matematyki

Maturzyści muszą pamiętać o długopisie z czarnym tuszem, bez niego nie będą mogli poprawnie zakodować swoich odpowiedzi. Na maturze z matematyki można wziąć ze sobą także cyrkiel i linijkę oraz prosty kalkulator. Kalkulator nie może mieć funkcji graficznych pozwalających tworzyć wykresy funkcji.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z matematyki. Gdzie znaleźć odpowiedzi?

Na oficjalne wyniki matur 2015 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl , rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik.

Więcej o: