Matura 2015. Maraton z języka angielskiego już za nami. Mamy odpowiedzi z poziomu rozszerzonego! [NOWA I STARA MATURA]

Matura 2015 z angielskiego podstawowego już za maturzystami. O godzinie 9:00 rozwiązywali maturę z angielskiego na poziomie podstawowym, a o 14:00 - angielski na poziomie rozszerzonym. Publikujemy arkusze z angielskiego rozszerzonego i przykładowe odpowiedzi!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY>>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, STARA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, STARA MATURA, POZIOM ROZSZERZONY>>

Matura 2015, rozszerzony angielski. Wrażenia maturzystów? "Zmęczenie wygrywa i ciężko myśleć"

Po maturze z angielskiego na poziomie rozszerzonym opinie zdających są podzielone. Część twierdzi, że egzamin był prosty, jednak spora grupa przyznaje, że nie jest pewna swoich odpowiedzi. Licealiści tweetowali, że "próbny angielski był znacznie łatwiejszy".

Wśród komentarzy na Twitterze dominuje jednak opinia, że dwa egzaminy z angielskiego w ciągu jednego dnia to po prostu za dużo. Pod koniec matury z rozszerzonego angielskiego wielu maturzystów było zmęczonych - teraz obawiają się, że to właśnie zmęczenie zaważy na ich wynikach z matury rozszerzonej.

Matura 2015, angielski na poziomie podstawowym ponoć łatwy. "Najtrudniejsze zadanie? Zmieścić się w limicie słów..."

Dla wielu maturzystów matura z angielskiego była najłatwiejszym egzaminem maturalnym. Pierwsze komentarze na Twitterze są bardzo pozytywne. Maturzyści piszą, że matura z podstawowego angielskiego była wręcz na poziomie gimnazjum. Ktoś inny wyznał, że "dłużej przenosił odpowiedzi na kartę, niż zastanawiał się nad zadaniami". Wielu maturzystów obstawia, że poradziło sobie z maturą z angielskiego na poziomie podstawowym na 100 proc.

O maturze 2015 z angielskiego podstawowego pisaliśmy już wcześniej >>>

O maturze 2015 z angielskiego rozszerzonego pisaliśmy już wcześniej >>>

Matura 2015, angielski rozszerzony: co sprawdza matura rozszerzona z języka angielskiego?

Matura 2015 z języka angielskiego sprawdza, w jakim stopniu absolwent szkoły ponadgimnazjalnej spełnia wymagania z zakresu języka obcego nowożytnego, które zostały określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Podstawa programowa dzieli wymagania na ogólne i szczegółowe. Do wymagań ogólnych zaliczane są działania językowe składające się na kompetencję komunikacyjną opisaną w Europejskim Systemie Opisu kształcenia Językowego i określają nadrzędne cele kształcenia językowego.

Wymagania szczegółowe rozwijają cele ogólne, m.in. wyznaczają zakres kształconych umiejętności, tematykę zadań oraz możliwe rodzaje tekstów wykorzystanych w procesie nauki języka obcego. Matura z angielskiego 2015 na poziomie rozszerzonym będzie miała większy stopień trudności niż na ta poziomie podstawowym..

Zobacz też: "Matura 2015. Oto, co musisz wiedzieć o tegorocznym egzaminie"

Zobacz też: "Matura 2015 na nowych zasadach. Koniec z prezentacją z polskiego. Jakie zmiany w egzaminie maturalnym?"

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM PODSTAWOWY - STARA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO

ARKUSZE I TRANSKRYPCJE, JĘZYK ANGIELSKI, STARA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY

Matura 2015, angielski. Kiedy wyniki?

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci będą rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Maturzysto, sprawdź, jak poszła ci matura 2015 z angielskiego!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK ANGIELSKI, NOWA MATURA, POZIOM PODSTAWOWY >>

Już po maturze? Wykorzystaj swoją wiedzę i zdaj IELTS

Przygotowania do matury z języka angielskiego mogą jeszcze się przydać - oprócz matury uczniowie mogą z tą samą wiedzą przystąpić do honorowanego na całym świecie testu IELTS (International English Language Testing System). Test przyda się osobom, które chcą studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym - obecnie jest honorowany przez ponad 9 tysięcy instytucji na świecie.

Aby dowiedzieć się szczegółów o tym, czym jest test IELTS, z czego się składa i spróbować swoich sił w pisaniu i mówieniu, można zapisać się na bezpłatny kurs online pt. "Understanding IELTS" od British Council. Kurs rozpoczyna się 11 maja i będzie trwał 6 tygodni. Zapisz się już dziś!

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Więcej o: