Matura 2015: matura z języka angielskiego - poziom rozszerzony już jutro! Jakie zadania czekają cię na maturze z angielskiego?

Matura z angielskiego rozpocznie się jutro punktualnie o godzinie 14.00. Uczniowie będą pisać maturę z angielskiego rozszerzonego przez 150 minut. Jak będzie wyglądała matura z angielskiego 2015?

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015, angielski rozszerzony: nowa matura z angielskiego

Od roku szkolnego 2014/2015 maturzyści będą zdawać maturę z angielskiego w nowej formule. Na nowej maturze z rozszerzonego angielskiego uczniowie będą rozwiązywać jeden arkusz, a nie - jak do tej pory - dwa. Na napisanie arkusza z matury rozszerzonej z angielskiego maturzyści mają zapewnione 150 minut. Wcześniej na uporanie się z maturą z angielskiego rozszerzonego uczniowie mieli 190 minut. Od tego roku maturzyści będą mieli do wyboru dwa tematy (wcześniej do wyboru były trzy), jeśli chodzi o wypracowanie z języka angielskiego.

Matura 2015 - matura z rozszerzonego angielskiego. Jakie zadania będą na maturze?

Matura rozszerzona z języka angielskiego sprawdzi wiedzę maturzystów takich dziedzinach, jak: rozumienie tekstu słuchanego, pisanego, oraz tworzenie wypowiedzi pisemnej. Na maturze 2015 z języka angielskiego pojawią się zadania oparte na tekstach czytanych i pisanych.

embed
embed
embed

Matura 2015, angielski rozszerzony: terminarz matur z języka angielskiego

6 maja godz. 9.00 - język angielski, poziom podstawowy

6 maja godz. 14.00 - język angielski, poziom rozszerzony

6 maja - język angielski, poziom dwujęzyczny

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Matura 2015 z angielskiego: gdzie będą publikowane odpowiedzi?

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci będą rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Maturzysto, sprawdź, jak poszła ci matura 2015 z angielskiego!

Więcej o: