Matura 2016 z matematyki. Jakie WZORY musisz umieć? Czy zdasz matematykę?

Matura 2016 z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się drugiego dnia matur. Już 5 maja maturzyści będą podchodzić do najtrudniejszego z egzaminów obowiązkowych. Cztery dni później część z nich będzie zdawać maturę na poziomie rozszerzonym. Nieodłącznym elementem zadań matematycznych są wzory. Jakie wzory należy pamiętać?

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Matura 2016 z MATEMATYKI - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016 z matematyki. Jak to wygląda?

Każdy maturzysta musi okazać dowód tożsamości i wylosować numer ławki. Po wejściu na salę nie będzie mógł jej opuścić aż do zakończenia matury z matematyki, poza przypadkami uznanymi przez przewodniczącego komisji za uzasadnione.

Maturzyści powinni pamiętać o długopisie z czarnym tuszem, jest on niezbędny na maturze z matematyki. Poza tym, maturzyści mogą mieć przy sobie linijkę, cyrkiel i prosty kalkulator. Każdy uczeń przystępujący do matury z matematyki wraz z arkuszem otrzyma listę wzorów przygotowanych przez CKE.

Matura 2016 z matematyki. BAZA WZORÓW MATEMATYCZNYCH >>

Matura 2016: matematyka. Są wzory, więc po co się uczyć?

Na maturze z matematyki otrzymujemy listę wzorów, ale musimy wiedzieć jak je zastosować. Jedynie wielokrotne rozwiązywanie podobnych zadań może przygotować maturzystów, na to co ich czeka.

Odnajdywanie w trakcie matury z matematyki odpowiedniego wzoru na długiej liście zabiera cenny czas, który lepiej jest poświęcić na rozwiązywanie zadań. Lista wzorów stanowi pomoc, z której maturzyści powinni korzystać tylko w najtrudniejszych sytuacjach.

Matura 2016 z MATEMATYKI - poćwicz przez maturą! Sprawdź naszą bazę z testami, arkuszami maturalnymi i kluczami odpowiedzi >>>

Matura 2016. Najważniejsze wzory matematyczne

Każdego roku na maturze z matematyki wymagana jest znajomość logarytmów. Wzory na zamianę podstawy logarytmu mogą się przydać także na maturze 2016. Maturzyści często są zmuszeni korzystać ze wzorów skróconego mnożenia, dlatego warto nauczyć się ich na pamięć jeszcze przed maturą z matematyki.

Funkcja kwadratowa też należy do zagadnień, które lubią się powtarzać na maturze z matematyki, dlatego maturzyści powinni opanować odpowiednie wzory. Przez geometrię, szczególnie na poziomie podstawowym matury z matematyki, uczniowie co roku tracą cenne punkty. Maturzyści powinni znać wzory na objętości, pola, czy wysokości konkretnych figur.

Matura 2016 z matematyki - ODPOWIEDZI z poziomu podstawowego i rozszerzonego

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba długo czekać. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą je tuż po publikacji oficjalnych arkuszy, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Więcej o: