Matura 2016 - WOS rozszerzony. CKE wymagania - co musisz umieć na maturze z WOS-u?

Matura 2016 z WOS-u odbędzie się jutro! 10 maja o 9:00, niektórzy maturzyści zmierzą się z WOS-em na poziomie rozszerzonym. WOS nie należy do przedmiotów obowiązkowych, ale co roku jest wybierany przez dość dużą grupę maturzystów (13 tys. w 2014 roku). Zobacz wymagania CKE przed maturą z WOS-u 2016. Odpowiedzi i zadania już jutro na Edulandia.pl.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016 z WOS-u. Wymagania CKE - to musisz umieć!

Wymagania CKE z WOS-u obejmują 6 działów, które maturzyści muszą opanować przed maturą z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Każdy maturzysta powinien wykorzystywać i tworzyć informacje. Rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów życiowych w skali lokalnej i globalnej też należy do wiedzy, którą należy opanować. Znajomość form współdziałania i procedur w sprawach publicznych też może być sprawdzana na maturze z WOS-u 2016.

Poza tym maturzyści powinni znać zasady i procedury demokracji. Na maturze z WOS-u należy też się wykazać wiedzą na temat ustroju Rzeczypospolitej Polskiej i działania władz publicznych. Ostatnią z umiejętności, które należy opanować przed maturą z WOS-u jest dostrzeganie współzależności we współczesnym świecie, np. pomiędzy Polską a resztą świata.

Matura 2016 z WOS-u, poziom rozszerzony. CKE: wymagania szczegółowe

Wymagania szczegółowe przed maturą z WOS-u obejmują 45 działów i precyzyjnie określają, jaka wiedza jest wymagana na maturze 2016 z WOS-u na poziomie rozszerzonym.

Reguły życia zbiorowego stanowią jeden z tematów, które należy opanować przed maturą z WOS-u. Maturzysta powinien też znać reguły rządzące społeczeństwem obywatelskim. Władza ustawodawcza też powinna być znana wszystkim maturzystom pragnącym uzyskać satysfakcjonujący wynik.

Prawa człowieka bez wątpienia są zagadnieniem, na które maturzyści powinni zwrócić uwagę. Przed maturą 2016 z WOS-u warto też zwrócić uwagę na stosunki międzynarodowe i procesy globalizacji.

Matura 2016, WOS. Odpowiedzi, arkusze CKE na Edulandia.pl

Sprawdź odpowiedzi do matury 2016 z WOS-u na Edulandia.pl. Już 10 maja nasi eksperci rozwiążą oficjalne arkusze CKE z zadaniami z WOS-u, a my opublikujemy przykładowe odpowiedzi. Porównaj swoje odpowiedzi z naszymi i przekonaj się, czy dobrze napisałeś maturę 2016 z WOS-u!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!