Matura 2016: WOS, poziom podstawowy. Wymagania CKE - co musisz umieć?

Matura 2016 z WOS-u odbędzie się 10 maja. Po egzaminach obowiązkowych niektórzy maturzyści podejdą do matury z WOS-u na poziomie podstawowym. CKE dokładnie określa wymagania stawiane maturzystom przystępującym do matury z WOS-u. Sprawdźmy jakie są wymagania CKE na maturze 2016.

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Matura 2016, WOS. CKE wymagania - co musisz umieć?

Wymagania CKE jeśli chodzi o maturę z WOS-u na poziomie podstawowym obejmują kilka działów. Maturzysta powinien wykorzystywać informacje oraz uzasadniać własne zdanie. Przed maturą z WOS-u należy też opanować rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów życiowych. Współdziałanie w sprawach publicznych oraz kwestie prawne także mogą się pojawić na maturze 2016 z WOS-u.

Na maturze z WOS-u wymagana jest także znajomość procedur i zasad demokracji. Podstawy ustroju Rzeczypospolitej Polskiej również nie powinny być maturzystom obce. Obrona praw człowieka stanowi ostatni, ale nie mniej ważny dział na maturze 2016.

Matura 2016 z WOS-u. Najważniejsze kwestie do opanowania

Do najważniejszych treści jakie należy opanować przed maturą z WOS-u należy zakres obowiązków i funkcjonowanie urzędów państwowych. Maturzyści powinni też znać podstawy prawa i sądownictwa w Polsce. Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i przestępczości również mogą się pojawić na maturze 2016 z WOS-u.

Praca i edukacja stanowią ważne tematy na maturze z WOS-u. Każdy maturzysta musi też znać podstawowe prawa człowieka. Sposób ochrony praw i wolności przysługujących każdemu człowiekowi też stanowi istotny temat na maturze z WOS-u.

Matura 2016 WOS - ODPOWIEDZI, arkusze CKE, wyniki

Na oficjalne wyniki matur 2016 będzie trzeba poczekać aż do czerwca. Wtedy CKE opublikuje oficjalne wyniki matury 2016, a maturzyści dostaną zaświadczenia o swoich rezultatach. Dlatego eksperci Edulandia.pl rozwiążą arkusze CKE z zadaniami z WOS-u tuż po publikacji oficjalnych arkuszy CKE, a każdy zaniepokojony maturzysta będzie mógł sprawdzić swój wynik.

Odpowiedzi do matury 2016 z WOS-u już jutro na Edulandia.pl!

Dyskutuj o egzaminie maturalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Ożeż w maturę" .

Zobacz HARMONOGRAM!

Więcej o: