Matura 2015. ODPOWIEDZI, BIOLOGIA. Maturzyści: "To nie była matura z biologii, tylko z czytania ze zrozumieniem"

Matura 2015 z biologii rozszerzonej odbyła się wczoraj. Maturzyści mieli 3 godziny na rozwiązanie maturalnych arkuszy. Znamy już zadania i wrażenia maturzystów po maturze z rozszerzonej biologii. Publikujemy przykładowe odpowiedzi i oficjalne arkusze CKE do matury z biologii!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Matura 2015, rozszerzona biologia na Twitterze. "Jak będzie 30 proc. to będzie dobrze"

Pierwsze komentarze maturzystów zdających w tym roku rozszerzoną biologię były pozytywne. Uczniowie tweetowali, że na maturze z biologii "dobrze było".

Jednak atmosfera na Twitterze szybko się zmieniła. Wielu maturzystów komentowało, że mieli zbyt mało czasu, aby rozwiązać wszystkie zadania z rozszerzonej biologii. Maturzyści piszą też o swoich obawach co do wyniku matury. Stresują się, że zbyt niski wynik z matury z biologii może uniemożliwić im dostanie się na wymarzone studia.

Matura 2015, odpowiedzi, biologia. Egzamin z biologii czy z czytania ze zrozumieniem?

Maturzyści podkreślają, że na tegorocznej maturze z biologii trzeba było nie tyle wykazać się wiedzą, ale umiejętnością odnajdywania potrzebnych informacji w tekście.

Matura 2015, odpowiedzi, biologia. "Dużo roślin, mało człowieka"

Wśród zadań z biologii rozszerzonej pojawiły się takie zagadnienia, jak genetyka czy obieg krwi. W maturalnych poleceniach przewijały się też tkanki i komórki. Jak podają maturzyści na Twitterze, "ostatnie zadanie było o szympansach". Wiele zagadnień dotyczyła roślin. Zdecydowanie mniej poleceń odwoływało się do wiedzy o organizmie ludzkim.

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, BIOLOGIA, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

Matura 2015. Język polski - "Historia piękna" Umberta Eco, wątek miłosny według Bułhakowa

Dziś maturzyści pisali też rozszerzony język polski. Na nowej maturze pierwszą opcją do wyboru była rozprawka na temat "Historii piękna" autorstwa Umberta Eco. Drugim tematem była analiza porównawcza wiersza Jacka Kaczmarskiego pt. "Zesłanie studentów" oraz wiersza Zygmunta Krasińskiego pt. "Na Sybir".

Na starej maturze z polskiego na poziomie rozszerzonym należało zinterpretować fragment "Mistrza i Małgorzaty". Maturzyści mieli opisać wątek miłosny i jego znaczenie w powieści, a także sposób jego przedstawienia.

Zobacz też: "Matura 2015. Oto, co musisz wiedzieć o tegorocznym egzaminie"

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2015" bez tajemnic.

HARMONOGRAM EGZAMINÓW!

Zobacz też: "Matura 2015 na nowych zasadach. Koniec z prezentacją z polskiego. Jakie zmiany w egzaminie maturalnym?"

Matura 2015: ODPOWIEDZI BIOLOGIA. Gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy CKE?

Po każdej maturze przykładowe odpowiedzi będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl. Eksperci edulandii.pl rozwiążą arkusze maturalne zaraz po tym, jak tylko CKE umieści je na swojej stronie. Maturzysto, przekonaj się, jak zdałeś maturę 2015!

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY - NOWA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY, NOWA MATURA >>

PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY - STARA MATURA SPRAWDŹ, JAK CI POSZŁO OFICJALNE ARKUSZE, JĘZYK POLSKI, POZIOM ROZSZERZONY, STARA MATURA >>

Więcej o: